Menu
 • Menu

  Złota 44 – najzdrowszy budynek w Polsce

  Na Złotej 44 żyje się nie tylko luksusowo, ale i ekologicznie. Jego mieszkańcy korzystają z najlepszej jakości wody, a do ich apartamentów dociera oczyszczone przez specjalny filtr powietrze. Budynek znajduje się w samym centrum miasta, ale jego odgłosy nie zakłócają ciszy we wnętrzach. Właściciele samochodów elektrycznych mogą je ładować w podziemnym garażu, a jeśli ktoś woli poruszać się rowerem, może go przechowywać na specjalnie przygotowanym do tego celu parkingu.

  Złota 44

  Ekologicznie i oszczędnie

  W naszym klimacie niezbędne jest ogrzewanie budynku przez ok. 6 miesięcy w roku. Utrzymanie stałej temperatury na tak ogromnej powierzchni jest nie lada wyzwaniem i wymaga zużycia dużej ilości energii. Na Złotej problem ten rozwiązano poprzez wykorzystanie materiałów i technologii, które umożliwiają uzyskanie wysokiej energooszczędności budynku. Apartamentowiec jako pierwszy w Polsce został pokryty fasadą wykonaną w technologii trójszybowej (Triple Glass Unit), która z jednej strony zapobiega utracie ciepła we wnętrzach, co wpływa na oszczędności w kosztach ogrzewania, a z drugiej ogranicza dopływ nadmiernego światła słonecznego do środka budynku, zapobiegając zbytniemu nagrzewaniu się pomieszczeń. Ta innowacyjność przyczynia się do redukcji kosztów i zużycia energii aż o 20 proc. oraz zmniejszenia emisji CO2 do atmosfery.

  Mieszkanie w centrum nie oznacza życia w smogu. Wszystkie apartamenty w Złotej 44 obsługiwane są przez mechaniczną wentylację nawiewno-wywiewną. To bardzo wysoki standard rozwiązania, rzadko spotykany w budownictwie mieszkaniowym. Świeże powietrze z wysokości niemal 200 metrów ponad ziemią jest odpowiednio przygotowywane (przechodzi proces filtrowania i nadania mu stałej temperatury) i ciągle dostarczane do apartamentów. Stacja filtrowania znajduje się na dachu wieżowca.

  Zastosowana technologia wykonania elewacji gwarantuje mieszkańcom optymalną izolację akustyczną. Dzięki niej tętniące życiem centrum miasta nie zakłóca ciszy we wnętrzach apartamentów. Nie oznacza to, że nie można zaczerpnąć świeżego powietrza z zewnątrz. Zapewniają to automatycznie uchylne panele. Złota 44 posiada również własną stację uzdatniania wody, wyposażoną w specjalne filtry, dzięki czemu woda w kranach jest najlepszej jakości.

  Aktywny i zdrowy tryb życia

  Złota 44Złota 44 wspiera swoich rezydentów w prowadzeniu aktywnego i zdrowego stylu życia. Całe ósme piętro wieżowca jest przeznaczone na rekreację. Na powierzchni 1400 mkw. mieszkańcy mają do dyspozycji takie udogodnienia jak: 25-metrowy basen, w pełni wyposażoną siłownię, gabinety masażu, saunę fińską i łaźnię parową, a także kino oraz symulator do gry w golfa.

  Basen wykonany jest z nierdzewnej stali, która wykazuje właściwości antybakteryjne. Z kolei chlorowanie wody zostało zminimalizowane dzięki zastosowaniu nowoczesnej i w pełni bezpiecznej metody naświetlania jej lampami UV.

  Rowerem lub eko samochodem

  Mieszkając w sercu Warszawy, wszędzie można też dojść na piechotę lub dojechać rowerem. Dla wygody tych z mieszkańców, którzy wolą poruszać się po mieście rowerem, w budynku znajduje się parking rowerowy dla 288 rowerów, co zachęca  do korzystania z tego środka transportu.

  Coraz więcej Polaków chciałoby się przesiąść do ekologicznych samochodów elektrycznych.  Jak wynika z badań firm innogy, jedną z głównych barier w ostatecznym podjęciu takiej decyzji jest ograniczona infrastruktura do ładowania pojazdów. Tego problemu nie mają rezydenci Złotej 44, wśród których wielu jest posiadaczami aut elektrycznych. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom, w apartamentowcu uruchomiono wolnostojącą stację z modułem ładowania samochodów elektrycznych Smart Station 2×22 kW, która umożliwia ładowanie dwóch samochodów jednocześnie.

  Fot: Communication Unlimited Sp. z o.o.

   

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *