Menu
 • Menu

  Szamba betonowe – sprawdź, jakie najlepiej wybrać

  Jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się nieczystości jest szambo. Szczególnie wtedy, gdy masz do czynienia z domem, niepodłączonym do kanalizacji. W takim przypadku możesz bez obaw korzystać z budynku, a jednocześnie cieszyć się maksymalną wygodą. Kluczowe jest jednak to, żebyś wybrał odpowiedni model. Szczególnie polecane są szamba betonowe, sprawdź zalety tej opcji.

  szamba betonowe

  Zalety szamb betonowych

  Do wyboru masz szamba betonowe i plastikowe. Jednak to właśnie pierwsza opcja jest dużo popularniejsza, co wiąże się z licznymi zaletami, a także materiałem przyjaznym dla środowiska. Konieczne jest tylko to, żebyś zdecydował się na model od sprawdzonego producenta, propozycje takich znajdziesz na stronie: https://szym-bet.pl/szamba-betonowe/. Dzięki temu wiesz, że wszelkie nieczystości będą składowane w sposób bezpieczny. Przekonaj się też, jakie zalety mają szamba wykonane z betonu.

  Duża masa zbiornika

  Na pewno doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że betonowe szamba są dużo cięższe od tych wykonanych z plastiku. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ większa masa pozwala zbiornikowi jeszcze lepiej osadzić się w gruncie. Szczególnie jest to istotne w momencie, gdy jest on pusty. Wtedy lekkie szambo pod naporem wód gruntowych może zacząć się unosić. W przypadku betonu nie musisz się tym przejmować.

  Solidny materiał

  Oczywiście ważną zaletą jest także sam materiał. W końcu beton jest solidny, trwały i poradzi sobie nawet z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Decydując się na takie tworzywo, możesz bez problemu zbudować podjazd do garażu czy dodatkowe miejsce parkingowe. Jednocześnie nie musisz przejmować się tym, że ciężar samochodu zagrozi trwałości szamba.

  Konkurencyjna cena

  Zwróć uwagę na to, że betonowe szamba to po prostu dobry stosunek jakości do ceny. Możesz korzystać ze wszystkich zalet tego rozwiązania, a jednocześnie nie musisz obawiać się zbyt wysokich kosztów. Choć wiele zależy od tego, na jakiej pojemności Ci zależy. W standardowych przypadkach nie zapłacisz więcej niż 5-6 tysięcy złotych.

  Ograniczenie zużycia plastiku

  Zauważ, że to właśnie plastik jest tak szkodliwy dla środowiska naturalnego. Szczególnie wtedy, gdy jest nieprawidłowo utylizowany i segregowany. Dlatego decydując się na szambo betonowe, stawiasz na bardziej przyjazny materiał. Właśnie z tego powodu ta opcja jest dużo chętniej stosowana przez osoby, które żyją w zgodzie z przyrodą.

  Czym wyróżniają się szamba betonowe?

  Jeszcze zanim zdecydujesz się na szambo betonowe, musisz wiedzieć, że taki zbiornik działa dwuetapowo. Dzięki temu nieczystości nie zanieczyszczają fauny i flory. Poza tym są zbudowane z wyjątkowo grubego, a przy tym trwałego materiału, więc sprawdzą się w wielu domach jednorodzinnych. Oprócz tego możesz zdecydować się na modele o różnej pojemności. W ten sposób możesz z łatwością dostosować wybrany model do liczebności rodziny lub po prostu do indywidualnych potrzeb. Wówczas na pewno będziesz zadowolony z tego rozwiązania, a przede wszystkim z szamba wykonanego z betonu.

  materiał sponsorowany

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *