Menu
 • Menu

  Osuszanie budynków i mieszkań – profesjonalne usuwanie problemu wilgoci

  Wilgoć w budynku jest dużym problemem, który dotyczy zarówno fundamentów, ścian wewnętrznych, jak i murów. Niewłaściwy poziom wilgotności może doprowadzić do pojawienia się pleśni, grzybów na ścianach, odpadania tynku, a nawet do zniszczenia konstrukcji budynku. Przyczyna wilgoci może być różna. Może to być spowodowane zalaniem mieszkania lub domu w wyniku nieprawidłowo działającej instalacji wodnej. Wadliwa konstrukcja dachu czy powódź w okolicy zamieszkania mogą również doprowadzić do pojawienia się problemu wilgoci na dłużej, z którym trudno szybko się uporać. Aby temu przeciwdziałać, ważną rolę w tym względzie odgrywają specjalistyczne i zaawansowane metody stosowane w pozbyciu się problemu wilgoci.

  Osuszanie budynków

  Firmy specjalizujące się w osuszaniu budynków używają specjalistycznego sprzętu, który skutecznie eliminuje problem, pozostawiając właściwy poziom wilgotności. Specjalistyczne zabiegi nie mogą być działaniem jednorazowym. Taką czynność należy wykonywać sukcesywnie, do czasu całkowitego ustąpienia problemu. Następnie, profilaktycznie, co jakiś czas należy mierzyć poziom wilgotności w pomieszczeniu.

  Wilgoć przyczynia się do niszczenia, a nawet dewastowania budynku, dlatego osuszanie ścian po zalaniu jest bardzo ważne nie tylko dla prawidłowej konstrukcji budynku, ale również dla jego funkcjonalności. Musi on być przyjaznym miejscem do mieszkania i pracy, co wpływa również na stan zdrowia przebywających w obiekcie osób. Brak szybkiej reakcji na wilgoć może doprowadzić do dodatkowych szkód – zniszczenia posadzki i wylewki, co automatycznie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Osuszanie budynków musi być wykonane profesjonalnie i dokładnie. Tylko takie działanie daje pewność, że problem został rozwiązany.

  Wiedza i bogate doświadczenie firm specjalizujących się w usuwaniu wilgoci skutecznie prowadzi do usunięcia problemu. Trudno przeprowadzić samemu osuszanie ścian z wilgoci. Takie działania dają tylko krótkookresowy efekt, a po pewnym czasie mogą okazać się  mało skuteczne. Problem może powrócić z większym natężeniem. Wykorzystanie specjalistycznych narzędzi do osuszania mieszkań czy całych budynków jest konieczne. Różne są metody osuszania budynków, np. osuszanie podposadzkowe, wielkopowierzchniowe, wykorzystanie w osuszaniu podczerwieni, po inne zaawansowane rozwiązania technologiczne.

  Firmy zajmujące się profesjonalnym osuszaniem budynków stosują różne metody w zależności od konkretnego problemu. Każdy stan wilgoci w budynku czy mieszkaniu jest specyficzny i wymaga indywidualnego podejścia oraz zastosowania odmiennego rozwiązania. Niewątpliwą zaletą nowoczesnych metod osuszania jest bezinwazyjność. Nie ma potrzeby mechanicznego ingerowania w strukturę muru, podłogi i ściany. Współpraca ze specjalistami jest gwarancją pomyślnie przeprowadzonego procesu osuszania ścian po zalaniu mieszkania czy większego budynku.

  Z problemem wilgoci bardzo często związane jest wykwit niebezpiecznych dla zdrowia grzybów, które mogą być przyczyną wielu poważnych chorób. Profesjonalne i skuteczne osuszenia budynku pozwala zaniechać rozwojowi tego problemu i w pełni doprowadzić do prawidłowego poziomu wilgotności. Aby dokładnie i rzetelnie przeprowadzić osuszanie ścian z wilgoci, należy rozpoznać przyczyny. Wykonuje się pomiar wilgotności, a następnie dobiera się odpowiednie metody i narzędzia do przeprowadzenia profesjonalnego zabiegu osuszania.

  Podobnie jak osuszanie budynkutak i osuszanie mieszkań wykonuje się różnymi nieinwazyjnymi metodami. Należą do nich: nagrzewanie pomieszczeń, osuszanie kondensacyjne oraz mikrofalowe. Jeżeli wilgoć dotknęła fundamentów, stosuje się tzw. iniekcje (krystaliczną lub termiczną).

  Udostępnij

  2 odpowiedzi na “Osuszanie budynków i mieszkań – profesjonalne usuwanie problemu wilgoci”

  1. Krysztof pisze:

   ciekawy tekst, dużo się dowiedziałem i widzę, że bez profesjonalnego odgrzybiania, nie załatwi się sprawy grzyba raz na zawsze. Różne metody stosowałem i wszystko na krótką metę. Jak załatwić sprawę to raz na zawsze pozbyć się pleśni z budynku.

  2. pele pisze:

   Profesjonalnie napisane 🙂

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *