Menu
 • Menu

  Czym kierować się, wybierając teleskopowy podnośnik na samochód?

  W branży, w której liczy się szybkie wykonanie zadania na wysokości oraz sprawne poruszanie się między kolejnymi zleceniami, nie ma lepszego rozwiązania od podnośnika teleskopowego w zabudowie na pojeździe do 3,5t. Jakiego typu podnośniki są dostępne? Co będzie najlepsze dla Twojej firmy?teleskopowy podnośnik na samochód

  Dostęp do wysokich miejsc

  Branża techniczna, oprócz wysokiej kwalifikacji i doświadczenia, wymaga szybkiego i bezpiecznego dostęp do wysokich miejsc. Większość fachowców wozi ze sobą drabinę. Mniejsze modele przegubowe są na tyle kompaktowe, że zmieszczą się w każdym samochodzie. Jednak trzyczęściowe drabiny, które oferują prawdziwy długi zasięg, muszą być przewożone na dachu. Zapewniają one dostęp nawet na 7 metrów. Mają jednak swoje minusy.

  Ich ustawienie zawsze jest problematyczne. Wymagają równego podłoża, aby ustawienie drabiny zapewniało bezpieczną pracę. Oprócz tego opieranie jej o elewację budynku lub jakiekolwiek elementy konstrukcyjne mogą je zniszczyć. Do tego drabina taka może ważyć nawet 20 kg. Po jej rozłożeniu środek ciężkości jest bardzo wysoko, co mocno utrudnia jej przenoszenie.

  Jaki rodzaj podnośnika teleskopowego wybrać?

  Wszystkie te problemy rozwiązuje podnośnik teleskopowy od https://rothlehner.pl/kategorie/podnosniki-koszowe-na-samochodach/podnosniki-teleskopowe/. Wybierając rodzaj podnośnika, pamiętaj o dwóch najważniejszych rzeczach: maksymalna wysokość robocza oraz rodzaj zabudowanego podwozia. Dostępne są dźwigi różnego rodzaju wysokości – od 12 do nawet 16 metrów. Pamiętaj, że kosz jest w stanie podnieść więcej niż jedną osobę lub pracownika z jego narzędziami. Daje to więc większy komfort pracy od zwykłej drabiny.

  Ich zasięg jest również zupełnie inny. Wysięgnik umożliwia ominięcie wysokich przeszkód i pracę nad nimi. Poza tym niezrównaną zaletą podnośnika teleskopowego jest jego mobilność w trakcie użytkowania. Drabina raz ustawiona nie pozwoli na dosięgnięcie miejsca oddalonego choćby o metr. Podnośnik na długim hydraulicznych ramieniu sterowany jest z samego kosza i może zostać przestawiony w każdym momencie.teleskopowy podnośnik na samochód

  Jakiej wielkości pojazd wybrać?

  Rodzaj zabudowanego podwozia również gra rolę. Na rynku dostępne są podnośniki na zabudowie do 3,5 tony lub od 7,5 tony. Ten pierwszy umożliwia prowadzenie pojazdu na prawo jazdy kategorii B, czyli takie samo jak na samochód osobowy. Oznacza to, że przemieszczanie dźwigu między zleceniami nie wymaga specjalnych uprawnień, a sam pojazd będzie stosunkowo dobrze manewrował w miejskich warunkach. Z drugiej strony, jeśli wymagasz rozwiązania solidnego, takiego, które bez problemu pracować może w trudniejszych warunkach pogodowych i da użytkownikowi poczucie stabilności – pojazd na zabudowie ciężarowej jest dla Ciebie.

  Podejmij odpowiednią decyzję, aby zapewnić sprawne, szybkie i bezpieczne wykonywanie zleceń na wysokości. Z niezawodną zabudową z ramieniem teleskopowym żadne wyzwanie nie będzie nieosiągalne.

  materiał sponsorowany

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *