Menu
 • Menu

  Jak szybko stworzyć unikalny sklep internetowy?

  Własny sklep internetowy to kuszący pomysł na własny biznes. Szczególnie że coraz więcej osób przekonuje się do zakupów online. Jest to szybsze, wygodniejsze, a często także tańsze od wizyty w tradycyjnym sklepie. Nic więc dziwnego, że mimo otwierania nowych e-sklepów, wciąż łatwo zdobyć własnych, stałych klientów i rozwijać się na tym dynamicznym rynku. Jak jednak zacząć? Zobacz, jak szybkie i proste może być założenie sklepu w internecie.

  unikalny sklep internetowy

  Gotowe rozwiązania

  Wiele serwisów proponuje gotowe rozwiązania dla osób zaczynających z e-commerce. Wykupując pakiet, otrzymujesz gotowy szablon oraz narzędzia do wprowadzania towarów i przetwarzania zamówień. Z drugiej jednak strony trudno w takiej sytuacji wybić się na wyjątkowość. Z tego samego szablonu korzysta przecież wiele dziesiątek innych sklepów, które będą wyglądać bardzo podobnie do Twojego. Stworzenie strony internetowej zupełnie od zera też nie jest rozwiązaniem. Wymaga to ogromnych nakładów czasu i pieniędzy, co stanowi ogromną zaporę dla początkujących.

  Odpowiednie rozwiązanie to klucz do sukcesu

  Na szczęście są dostępne również rozwiązania pośrednie. Po zakupie domeny otrzymasz także program WordPress wraz z preinstalowanymi narzędziami do prowadzenia własnego e-sklepu. Z drugiej strony uzyskasz dostęp do setek szablonów, co pozwala stworzyć unikalną stronę internetową bez dużych nakładów pracy. Na co zwrócić uwagę, aby z łatwością stworzyć taki portal sprzedażowy?

  Niezależność i indywidualność

  Szukając najlepszej oferty hostingowej, należy zwrócić uwagę na zakres zmian, jakie można wprowadzać na własnej stronie. Najsłabsze oferty umożliwiają skorzystanie z jednego tylko szablonu, nieco lepsze oferują pewien wybór wyglądu strony. Jednak najciekawsze są te hostingi, które dają pełen dostęp do kodu. Zapewnia to pełną niezależność oraz możliwość wprowadzenia dowolnych zmian, przy czym zawsze ograniczyć się też można do rozwiązań gotowych. Dostępne są one często w internecie. Szablony tworzone przez użytkowników WordPress czy Joomli umożliwia indywidualizację własnej strony.

  Szybkość działania strony

  Aby zwiększyć konwersję, należy zapewnić błyskawiczny dostęp do Twojego sklepu. Jeśli potencjalny klient będzie zbyt długo czekał na załadowanie się strony, zrezygnuje z Twoich usług i przejdzie do konkurencji. Krótki czas ładowania zależny jest od szybkości serwisu, ale też od ilości elementów do wczytania. I tak hosting Woocommerce zapewnia wczytanie pierwszego bajta już w ciągu 30 ms. Jednak to od ilości obrazów i elementów znajdujących się na stronie zależy, jak szybko cała strona pojawi się na ekranie. Dlatego warto wybierać szybkie serwisy, ale też pamiętać o budowie lekkich i zoptymalizowanych witryn.

  Bezpieczeństwo i wprowadzanie zmian

  Sklep internetowy działa całą dobę. W każdej chwili może pojawić się klient i złożyć zamówienie. Dlatego bardzo ważna jest stabilność serwera. Musi on zapewniać bezawaryjność i ciągły dostęp do naszej strony. Z drugiej strony taki model działania utrudnia wprowadzanie zmian w sklepie. Aby nie robić przerw technicznych, cyberfolks.pl oferuje staging. Jednym kliknięciem tworzysz kopię swojej strony, na której w bezpieczny sposób możesz testować wprowadzane zmiany. Tylko Ty masz dostęp do utworzonej kopii. Gdy upewnisz się, że nowa wersja działa w pełni prawidłowo, zmienione pliki możesz skopiować na właściwą stronę. Udało się. Wprowadziłeś zmiany bez żadnej przerwy technicznej.

  Stwórz i rozwijaj swój własny e-sklep

  Jak widzisz, stworzenie własnego sklepu online nie jest takie trudne. Wystarczy teraz wprowadzić produkty i rozpocząć sprzedaż. Pamiętaj, że kto zaczął, zrobił już połowę. Możesz cieszyć się z sukcesu, jaki już osiągnąłeś. Z drugiej strony jednak warto pamiętać, że przed Tobą wciąż daleka droga. Musisz teraz doskonalić swój sklep i dostosowywać go do swoich klientów. W ten sposób zbudujesz rozpoznawalność własnej marki oraz zyskasz wielu stałych klientów.

  Zakup odpowiednich usług hostingowych z pewnością ułatwi Ci start w świecie sprzedaży internetowej. Pod tym względem warto wybierać rozwiązania z dużą ilością dostępnych narzędzi, łatwe do wdrożenia i niedrogie. Jednak zakup nieodpowiedniego pakietu może utrudnić, a nawet zablokować Twój rozwój w przyszłości. Z tego powodu, przy wyborze swojego usługodawcy, należy brać pod uwagę także aspekty związane z rozwojem: możliwość wprowadzania zmian, bezpieczeństwo strony oraz łatwość skalowania swojego małego biznesu do znacznie większych rozmiarów. Dobry wybór na początku ułatwi Ci wiele rzeczy w przyszłości.

  Rafał Dudek


  Współpraca z agencją interaktywną, jak przygotować się do tworzenia strony

  Udostępnij

  Jedna odpowiedź do “Jak szybko stworzyć unikalny sklep internetowy?”

  1. Darek pisze:

   Bez sensu przepłacać za hosting „woocomere” jak można mieć to samo w innej firmie w standardzie, włącznie ze stagingiem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *