Menu
 • Menu

  Budowa stoiska targowego – jak stworzyć profesjonalny punkt reklamowy?

  Targi branżowe to doskonała okazja dla firm, aby zaprezentować swoje produkty i usługi, nawiązać nowe kontakty i zdobyć cenne informacje na temat branży. Ze względu na korzyści wynikające z udziału w takim wydarzeniu warto podejść do przygotowań w profesjonalny sposób. Oznacza to przede wszystkim opracowanie strategii, a następnie jej metodyczne realizowanie. Dowiedz się, jak powinna przebiegać budowa stoisk targowych.

  Budowa stoiska targowego

  Określenie celów

  Przed rozpoczęciem projektowania stoiska firma powinna określić cele, jakie chce osiągnąć na targach. Taką funkcję może pełnić pozyskiwanie nowych klientów, nawiązanie kontaktów z innymi firmami, prezentacja produktów lub usług czy też wymiana doświadczeń. Udzielenie sobie odpowiedzi na pytanie, co chcesz uzyskać, sprawi, że przygotowania staną się bardziej uporządkowane. Będziesz dysponować solidnym fundamentem, do którego można dobudowywać kolejne elementy. Przede wszystkim jednak strategia wyznacza konkretny kierunek i nie musisz przez to błądzić po omacku ani podejmować doraźnych działań.

  Analiza konkurencji

  Przed rozpoczęciem projektowania stoiska, warto również dokładnie sprawdzić jakie rozwiązania stosują inne firmy z branży. Przekonaj się, na co kładą nacisk i jakie środki przekazu preferują. Poznaj ich mocne i słabe strony. Na podstawie wyciągniętych wniosków będziesz w stanie uzupełnić swoją strategię. W rezultacie łatwiej będzie Ci zyskać przewagę nad konkurencją i zdobyć uwagę klientów.

  Projektowanie stoiska

  Opracowanie koncepcji powinno odbywać się zgodnie z określonym wcześniej celem. Należy uwzględnić charakterystykę branży, profil odwiedzających, a także aktualne trendy. Modułowe stoiska targowe wykonane z należytą starannością rzucają się w oczy, są oryginalne i zachęcają do interakcji. Poza tym nie można zapominać o zapewnianiu funkcjonalności i komfortu. Skorzystają na tym zarówno goście, jak i personel.

  Wybór odpowiednich materiałów i wyposażenia

  Dobór materiałów i wyposażenia najwyższej klasy to obowiązek każdej firmy, której zależy na profesjonalnym wizerunku. Priorytetowym kryterium podczas selekcji jest oczywiście jakość. Dzięki niej stoisko zachowa nienaganną kondycję nawet przez kilka dni trwania targów. Jednocześnie starannie dobrane materiały powinny już z daleka wyglądać na produkt klasy premium. Poza tym podczas wyboru zwróć uwagę na rodzaj ekspozycji, stylistykę grafik i gadżetów, a także charakter targów. Ekspozycja będzie prezentować się o wiele estetyczniej, jeśli będzie spójna i zgodna z programem imprezy.

  Przygotowanie personelu

  Przeszkolenie pracowników to kluczowy element sukcesu na targach. Personel musi przede wszystkim doskonale zaznajomić się z Twoją ofertą. Nieodzowne będą również warsztaty doskonalące techniki obsługi klienta. Ukoronowaniem świetnego przygotowania jednostkowego będzie po prostu otwarta postawa i pozytywne nastawienie. Dobrze przygotowany zespół jest na wagę złota, dzięki niemu nie musisz martwić się o to, jak goście odbiorą Twoją firmę i produkty, które oferujesz.

  Promocja stoiska przed targami

  Twój udział w targach musi zostać poprzedzony specjalną kampanią marketingową. Najlepiej użyj w tym celu reklam w internecie i zamieść stosowne informacje w mediach społecznościowych. Twoi odbiorcy muszą wiedzieć, że konkretnego dnia będziesz w pobliżu i nadarza się okazja do spotkania. W trakcie trwania eventu nie zapominaj też o podtrzymywaniu komunikacji na bieżąco.

  Analiza wyników po targach

  Po zakończeniu targów firma powinna dokładnie prześwietlić uzyskane rezultaty. Warto zastanowić się, czy udało się osiągnąć wyznaczone cele, a także jakie były mocne i słabe strony stoiska. Przeprowadź rozmowy z zespołem i zorientuj się, jakie były reakcje klientów i czy udało się dostrzec wzrost świadomości marki. W ten sposób wyciągniesz stosowne wnioski i przy następnej okazji pójdzie Ci jeszcze lepiej.

  Montaż stoisk targowych – podsumowanie operacji od A do Z

  Jeżeli chcesz, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, a nie masz doświadczenia w organizacji takich przedsięwzięć, warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów. Doskonałym wyborem będzie firma Movement, czyli doświadczony producent stoisk targowych. Z jej wsparciem zdołasz krok po kroku przebrnąć przez wszystkie etapy powyższego planu.

   

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *