Menu
 • Menu

  5 SPOSOBÓW NA DOM DREWNIANY BARDZIEJ PRZYJAZNY DLA ŚRODOWISKA

  W dzisiejszych czasach dbanie o środowisko jest niezwykle ważne. Środowisko potrzebuje Twojej pomocy, a niedbalstwo widać na każdym kroku. Im bardziej nie dbasz o nasze środowisko, tym bardziej zostaje ono zanieczyszczone, co ma szkodliwy wpływ na  zdrowie każdego z nas.

  fot: dommistrza.pl

  Drewniany dom przyjacielem środowiska

  Czy wybór drewnianego domu to opcja bardziej przyjazna środowisku? Tak, drewniany dom jest już dość ekologiczną opcją dla tych, którzy chcą zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko. Jeśli chcesz jednak przenieść swoje metody dbania o Ziemię na wyższy poziom, być może nadszedł czas, aby rozważyć kilka istotnych spraw. Oto pięć sposobów, aby Twój drewniany dom był bardziej przyjazny dla środowiska.

  1. Zamontuj panele słoneczne

  To ważne, bo panele słoneczne nie wytwarzają zanieczyszczeń, ani nie tworzą gazów cieplarnianych. Energia słoneczna jest doskonałym źródłem paliwa, ponieważ ma dwa różne rodzaje. Energia czynna to rodzaj energii, która wykorzystuje panele słoneczne do codziennego zasilania domu. Energia bierna jest przechowywana do późniejszego wykorzystania. Korzystanie z energii słonecznej niewątpliwie ma pozytywny wpływ na środowisko.

  1. Zdobądź zasłony energooszczędne

  Zasłony energooszczędne to jeden z najtańszych i najprostszych sposobów oszczędzania energii i w rezultacie mniejszego zużycia zasobów. Ciężkie zasłony mogą uwięzić ciepło w zimnych miesiącach, więc nie wycieka z pomieszczenia i zmniejsza ilość ciepła potrzebnego do ogrzania domu, co pozwala zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również ma mniejszy wpływ na środowisko.

  1. Uszczelnij odpowiednio domek z drewna

  Uszczelnianie jest bardzo ważna kwestią, ponieważ czasami najlepiej jest po prostu zatrzymać wycieki w celu zmniejszenia użycia energii. W domu z drewna mogą z czasem powstać luki, które są źródłem wycieków ciepła. Szczelność ścian ma ogromny wpływ na izolacyjność termiczną takiego budynku. Domki drewniane całoroczne możemy uszczelnić specjalistyczną masą: taśmą rozprężną, czy kitem.

  1. Rozważ piec na biopaliwie

  Skoro można wybrać zdrowsze dla środowiska paliwo to, dlaczego by nie spróbować? Być może nigdy wcześniej o nich nie słyszałeś, ale znasz je pod inną nazwą: piece na olej. Są one w rzeczywistości realnym sposobem na ogrzewanie domu i mogą być zasilane biopaliwami, takimi jak tłuszcze/oleje roślinne lub nawet zwierzęce. Takie paliwo niesie za sobą szereg zalet takich jak to, że jest biodegradowalne, neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla i nie wytwarza CO2.

  1. Zbieraj wodę deszczową

  Każdego roku w domach marnowane są litry wody. Możesz zrobić wiele, aby zmniejszyć zużycie wody, na przykład zmywać naczynia ręcznie, prać ubrania tylko przy pełnym załadunku i brać mniej pryszniców. Ale możesz także zbierać deszczówkę i używać jej w swoim domu. Taka woda może również być wykorzystana do zmywania naczyń, czy brania kąpieli.

  drewniany dom

  fot: dommistrza.pl

  Domy z drewna są już bardzo ekologiczną opcją, ale jak widać jest wiele sposobów, aby Twój dom był jeszcze bardziej ekologiczny. W celu oszczędzania energii możesz wybrać panele słoneczne, bądź zasłony energooszczędne. Jednak czasem wystarczy dobrze uszczelnić swój dom. W jeszcze innych przypadkach wystarczy wykorzystać to, co daje Matka Natura, czyli na przykład deszcz. W ten sposób uchronisz swój lokalny ekosystem przed zmarnowaniem wody. Najważniejsze jednak są dobre nastawienie oraz chęci, aby Twój domek drewniany stał się czymś więcej niż tylko budynkiem mieszkalnym.

  materiał sponsorowany

  Udostępnij

  Jedna odpowiedź do “5 SPOSOBÓW NA DOM DREWNIANY BARDZIEJ PRZYJAZNY DLA ŚRODOWISKA”

  1. oszukana pisze:

   Ostrzegam przed firmą MARKo z Białorusi (Mińsk) – pobrali zaliczkę i ślad po nich zaginął

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *