Biznesowe trofea dla zasłużonych menedżerów na 10. Gali VIP
14 października miała miejsce 10. Gala VIP. W eleganckich wnętrzach hotelu Sheraton w Warszawie jak co roku spotkali się branżowi liderzy – przedstawiciele różnych dziedzin gospodarki, którzy odnoszą sukcesy rynkowe, budują pozytywny wizerunek polskiego przedsiębiorcy za granicą i wytrwale inwestują w rozwój swoich biznesów.
W tym roku, podczas jubileuszowej gali, lista laureatów prezentowała się nad wyraz dobrze. Duża różnorodność obszarów działalności laureatów idzie w parze z jakością, konsekwencją i rzetelnością. O nagrodzie „Magazynu VIP” decydują bowiem nie tylko wyniki finansowe i miejsca w rankingach. Statuetki trafiają do przedsiębiorców, którzy skutecznie zarządzają firmami, nie lekceważąc zasad zdrowej konkurencji i etyki biznesowej.
W gronie podmiotów, które zdobyły tytuł „Firmy VIP-a 2022” znalazły się: SPS Construction Sp. z o.o., Torkol Sp. z o.o., Currenda Sp. z o.o., Nalewki Staropolskie Majewski i Wspólnicy, THALGO oraz Holiday Boat Group. Tej ostatniej wyjątkowo statuetkę wręczył nie Mariusz Gryżewski, redaktor naczelny „Magazynu VIP”, lecz Tymoteusz Pruchnik, fundator Instytutu Wodorowego. Stało się tak, gdyż uhonorowana firma, działająca w obszarze usług turystycznych z katamaranami w roli głównej, włączyła niedawno do swojej floty pionierski katamaran wodorowy, stawiając na innowacyjność i ekologię.
Ponadto specjalną statuetkę na 10-lecie otrzymała równolatka Gali VIP – High Level Service Sp. z o.o. Z okazji jubileuszu wyróżniono także prof. Akademii Kaliskiej dr. hab. n. med. Andrzeja Wojtyłę, rektora Akademii Kaliskiej, którego doceniono za nieoceniony wkład w rozwój nauki i edukacji na szczeblu szkolnictwa wyższego, w tym rozwój prężny rozwój zarządzanej uczelni przekształconej z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Akademię Kaliską, oraz zasługi dla ochrony zdrowia. Szczególna nagroda trafiła do profesorów Marzeny i Pawła Zakrzewskich − duetu w życiu i na gruncie działalności zawodowej oraz społecznej, niezwykle zasłużonego na gruncie popularyzacji edukacji domowej w Polsce.
Deweloperem Roku 2022 został EXCON S.A. − marka deweloperska należąca do Grupy Expres-Konkurent Excon, odpowiedzialna za wyjątkowe małopolskie inwestycje, które oferują świetną lokalizację, przyjazne do życia otoczenie i komfortowe warunki mieszkaniowe. Szczególny tytuł „Lidera Budownictwa Przemysłowego” trafił z kolei do Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Techbud-Toruń Sp. z o.o., które od 2004 r. specjalizuje się w robotach budowlano-montażowych i remontowych konstrukcji stalowych oraz instalacji technologicznych i rurociągów przemysłowych, z powodzeniem spełniając oczekiwania klientów. Na tym nie koniec, jeśli chodzi o laureatów zasłużonych w branży budowlanej. Tytuł „Ambasadora Polskiego Budownictwa 2022” otrzymała firma Expres-Konkurent Sp. z o.o. Sp. k., od lat skutecznie zarządzana przez właściciela, prezesa zarządu Bogdana Hadałę. Spółka od lat prężnie działa na rynku budownictwa kubaturowego, w oparciu o własne zaplecze logistyczne oraz profesjonalny zespół.
Lista VIP-ów Biznesu 2022, czyli właścicieli firm i menedżerów, którzy pracę traktują jak pasję i nie szczędzą wysiłku, aby odnieść sukces i dosięgnąć wytyczanych sobie ambitnych celów, również robi wrażenie. W gronie laureatów znaleźli się: Katarzyna Burkowska-Mazurek, prezes zarządu Biura Usług Księgowych Optima, Bartosz Osiadło i Tomasz Toroń, partnerzy zarządzający w Broker Consulting Partners Polska Sp. z o.o., Magdalena Nowak, prezes zarządu Wealth Management Services Sp. z o.o. Poza przedstawicielami świata finansów, ubezpieczeń i doradztwa nagrodę zdobyli menedżerowie związani z usługami budowlanymi, przemysłowymi i logistycznymi. To Jacek Rutkowski, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Mat-Bud Sp. z o.o. Sp. k., Marek Malinowski, prezes zarządu Iławskiego Przedsiębiorstwa Instalacyjno-Budowlanego Sp. z o.o., Marcin Woźniak, właściciel firmy Woźniak Transport, Józef Dąbek, prezes zarządu Kopalni Wapienia „Morawica” SA. Obok nich zwycięzcą został Zbigniew Gaca-Richter, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Lazurowa”, która systematycznie rozwija działalność deweloperską.
W innych branżach uhonorowano także Annę Kolisz, prezes zarządu, dyrektor zarządzającą ANKOL Sp. z o.o. − firmy, która od 1991 r. odnosi sukcesy w branży lotniczej, Jadwigę Szermach, prezes zarządu Gospodarki Komunalnej w Błażowej Sp. z o.o., Sławomira Jaworskiego, prezesa firmy Alfa Group Sp. z o.o., należącej do grona rynkowych liderów w zakresie ochrony oraz Tadeusza Wrześniaka, prezesa zarządu BTBB Sp. z o.o., właściciela Hut Szkła w Ładnej k. Tarnowa, uhonorowanego za wzorowe zarządzanie przedsiębiorstwem oraz stworzenie marki Glassworks, której wyroby ze szkła ręcznie formowanego cieszą się światowym uznaniem.
W „lżejszych” biznesach, związanych z sektorem beauty, modą, sztuką i zdrowiem doceniono: Cezarego Szczerbińskiego, dyrektora zarządzającego THALGO Poland Sp. z o.o., od 30 lat związanego z branżą kosmetyczną, który odpowiada za tworzenie i realizację strategii sprzedażowych dla marek Thalgo oraz Ella Bache, Jakuba Fijewskiego − właściciela firmy Artutito Jakub Fijewski i Fijewski Gallery, docenionego za niezwykłe osiągnięcia w promocji sztuk plastycznych w Polsce i na świecie, Dorotę Kuźnicką, projektantkę, właścicielkę marki DK by Dorota Kuźnicka oraz Atelier DK w Bydgoszczy, która jak mało kto trafia w gusta i potrzeby kobiet, tworząc kolekcje, które podbijają nie tylko polskie wybiegi, oraz Dorotę Gudaniec, założycielkę Max Hemp Sp. z o.o. i Centrum Terapeutycznego Max Hemp oraz fundatorkę Fundacji Krok Po Kroku, która, współpracując z lekarzami, naukowcami i ośrodkami badawczymi, pomaga innym osiągać to, co niemożliwe, gdy tradycyjna medycyna rozkłada ręce.
Dopełnieniem ceremonii wręczenia nagród był bankiet z szeroką gamą dań i deserów przygotowanych pod nadzorem szefa kuchni hotelu Sheraton. Na gości czekały także pełne bary, degustacje Nalewek Staropolskich Karola Majewskiego i rzeźby z Fijewski Gallery, które można było podziwiać we foyer. Fani motoryzacji mogli obejrzeć BMW X5, udostępnione przez HLS. Rozrywkę w najlepszym wydaniu zapewniły także stoły do gry, przy których można było spróbować szczęścia w hazardzie.
Ci, którym się nie powiodło, mieli dużą szansę zdobyć jeden z licznych upominków ufundowanych przez partnerów gali w loterii wizytówkowej. A nagrody były bardzo atrakcyjne: zestawy kosmetyków, sesja wizerunkowa, ekskluzywne alkohole, catering dietetyczny i produkty regionalne, vouchery pobytowe do hoteli, weekend z samochodem marki premium, fotografia Bolesława Ryzińskiego, którego prace można podziwiać w Fijewski Gallery.
Po losowaniu nagród goście wypełnili parkiet. Zabawa przy przebojach KOMBI i energetycznych coverach w wykonaniu Pauliny Lewandowskiej musiała być udana. 10. Gala VIP trwała do białego rana i przejdzie do historii jako udana.
Dodaj komentarz