Menu
 • Menu

  Rok 2021 jest Rokiem biznesu prowadzonego w chmurach.

  Refleksjami o rozwoju biznesu i raportowaniu w czasach pandemii dzieli się Pan Piotr Suwałowski, Prezes Zarządu firmy SerwNet  Sp. z o.o., czołowej firmy IT istniejącej w Polsce od 1999 r. Ekspert z zakresu systemów ERP Sage. Przez wiele lat doradzał instytucjom w obszarach procesów zarządczych w branży IT. Obecnie  realizuje projekty dla korporacji i instytucji państwowych w zakresie systemów i powiązań z  finansami, księgowością, kadrami i płacami, a także wspierające procesy sprzedażowe, logistyczne i produkcyjne. Prywatnie pasjonat caravaningu oraz dalekich podróży.

  Piotr Suwałowski

  Piotr Suwałowski, Prezes Zarządu firmy SerwNet  Sp. z o.o.

  SerwNet już ponad 20 lat funkcjonuje na polskim rynku, wdrażając i obsługując systemy do zarządzania przedsiębiorstwami. Jak przez ten czas zmieniła się firma?

  Piotr Suwałowski – Kluczowa dla funkcjonowania firmy była możliwość zdobycia doświadczenia w wielu rejonach – w ciągu tego czasu pełniliśmy rolę zarówno producenta, serwisanta jak i dystrybutora usług. Zaufało nam szerokie grono klientów, a nasze oprogramowanie wdrożyliśmy w ponad 2000 przedsiębiorstwach w całym kraju. Wykonywaliśmy zatem bardzo różne usługi, a dopiero kumulacja wiedzy pozyskanej podczas naszej działalności na rynku pozwoliła nam jako firmie dojść do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj. Obecnie zajmujemy się nie tylko doradztwem, wyborem i konfiguracją oprogramowania dla klienta, ale również szkoleniem pracowników w zakresie obsługi systemu oraz dbaniem o bezpieczeństwo danych.

  Czy uważa Pan, że ostatni rok to czas przyspieszonego rozwoju firm z branży technologicznej?

  Piotr Suwałowski – Zdecydowanie. Ze względu na międzynarodowy kryzys sanitarny musieliśmy zmienić tryb naszej pracy. Bardzo ciekawa jest dla mnie zmiana w mentalności polskich przedsiębiorców. Parę lat temu, nastawienie do pracy zdalnej nie było tak entuzjastyczne jak dzisiaj. Okazało się jednak, że obawy o mniej efektywne funkcjonowanie przedsiębiorstw wraz z ograniczeniem kontaktów twarzą w twarz nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Oczywiście przejście na zdalny tryb pracy wymagało dostosowania wielu rozwiązań do nowych realiów, jednak zaowocowało nowymi możliwościami. A to właśnie na możliwościach powinniśmy się moim zdaniem skupiać w czasie kryzysu. 

  Gdyby miał Pan opowiedzieć o jednym nowym rozwiązaniu, które pojawiło się  w firmie pod wpływem pandemii to co by to było?

  Piotr Suwałowski – Wskazałbym wykorzystanie chmur obliczeniowych jako miejsc do przechowywania danych i raportowania. Oczywiście nie jest to stricte nowe rozwiązanie, bo korzystaliśmy z niego wcześniej, jednak dopiero pod wpływem przejścia na całkowitą pracę zdalną zaczęliśmy ich używać tak kompleksową i dość często.

  Piotr Suwałowski

  Piotr Suwałowski, Prezes Zarządu firmy SerwNet  Sp. z o.o.

  Jakie są zalety przechowywania danych w przestrzeni internetowej?

  Piotr Suwałowski – Przechowywanie danych w chmurze wiąże się z niższymi kosztami i większą wydajnością. Pracownik nie musi instalować żadnych aplikacji, a dane nie obciążają dysków zewnętrznych czy zasobów komputera. Warto wspomnieć tutaj również o tym, że kopie zapasowe danych są tworzone automatycznie, a więc ryzyko ich utraty znacznie spada.

  Jak pod wpływem pandemii zmieniło się raportowanie?

  Piotr Suwałowski – Przede wszystkim odbywa się za pośrednictwem wcześniej wspomnianych chmur obliczeniowych. Pokuszę się też o stwierdzenie, że rozwiązanie to wyniosło pracę zespołową na nieco wyższy poziom. Wszystkie dane przechowywane są w jednym miejscu, a kluczowa jest kwestia uprawnień do plików. Jeśli osoba ma uprawnienia do informacji zawartych w chmurze, to będzie mieć do nich dostęp. Narzędzie to przyczynia się z pewnością do maksymalizacji pracy w firmie.

  rozmawiała Katarzyna Dębicka


  SerwNet Sp. z o.o. z powodzeniem tworzy i wdraża systemy informatyczne dedykowane małym, średnim i dużym firmom bez względu na branżę, którą reprezentują. Rozwiązania te cieszą się dużą popularnością, ponieważ bez trudu mogą być one przystosowane do potrzeb konkretnej firmy, niejako „uszyte na miarę”. Między innymi dzięki temu z usług i produktów, związanych z systemami do zarządzania przedsiębiorstwem, za pośrednictwem SerwNet skorzystało już ponad 2000 klientów o różnorodnym profilu działalności.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *