Menu
 • Menu

  Świeżo wyciskane soki recepta na zdrowie!

  Picie świeżych soków z owoców i warzyw cieszy się u nas coraz większą popularnością. Bardzo chętnie produkujemy soki w zaciszu własnego domu zamiast wybierać gotowe, sklepowe produkty. Rosnąca świadomość na temat wpływu diety na nasze zdrowie oraz zainteresowanie składem marketowego asortymentu sprawia, że wracamy do tradycji naszych babć, które przygotowywały wszystko samodzielnie ze zdrowych produktów.

  Jak wiadomo, zbilansowana dieta człowieka, aby zapewnić mu odpowiednią ilość niezbędnych witamin i minerałów, musi zawierać w sobie świeże owoce i warzywa. Niestety jemy bardzo dużo przetworzonych potraw, przez co nie mamy ochoty na to co zdrowe. Owszem – od czasu do czasu zjemy jakiś owoc czy surówkę, ale jest to zdecydowanie za mało, żeby nasz organizm odczuł korzyści.

  Bardzo dobrym rozwiązaniem na zaspokojenie dziennego zapotrzebowania na warzywa i owoce, jest więc spożywanie ich w formie soku. Już w jednej szklance jesteśmy w stanie zmieścić a wiele większą ich ilość niż bylibyśmy w stanie zjeść lub wypić w formie koktajlu. Przykładowo koktajl zawiera jedno jabłko, banana czy marchew, a sok 7 marchwi i 3 duże jabłka.

  Jak łatwo się domyślić, soki, ze świeżych owoców i warzyw to mnóstwo korzyści dla naszego zdrowia. Ich zalety to m.in.:

  • szybkość działania – soki w ekspresowym tempie dostarczają nam niezbędnych witamin i minerałów, ponieważ łatwo wchłaniają się do krwiobiegu,
  • łatwość przyswajania – sok jest o wiele sprawniej trawiony, a wyniku całego procesu nie powstają żadne resztki,
  • różnorodność – możemy dowolnie łączyć warzywa i owoce, komponując swoje ulubione smaki. Warzywa i owoce jedzone osobno nie zawsze nam smakują, natomiast w odpowiednich zestawieniach możemy uzyskać ciekawe smaki,
  • właściwości alkalizujące – soki odkwaszają organizm, dzięki czemu mniej chorujemy i wzmacnia się nasz układ odpornościowy,
  • właściwości oczyszczające – picie soków to wspaniały detoks organizmu. Świeże owoce i warzywa pomagają nam pozbyć się toksyn,
  • wspomaganie odchudzania – picie soku zaspokaja nie tylko pragnienie, ale również głód. Dzięki temu nie mamy napadów głodu w ciągu dnia, nie podjadamy i chudniemy,
  • oszczędność – warzywa i owoce, szczególnie sezonowe, są bardzo tanie. Wyciskanie własnego soku to bardzo zdrowe i ekonomiczne rozwiązanie- lepsze niż kupowanie soków o kiepskim składzie w sklepie.

  Do samodzielnej produkcji soku najlepiej wybrać wyciskarkę wolnoobrotową. Obecnie na rynku nie brakuje sprzętów dobrej jakości – wystarczy poczytać opinie w Internecie, żeby wybrać odpowiednie urządzenie.

  Jednym z nich jest wyciskarka wolnoobrotowa Sybilla firmy Welmax. Z jej pomocą możemy przygotować pyszny sok zaledwie w 15 minut!

  Nowoczesne urządzenie posiada wiele zalet. Są to m.in.:

  • szeroki wlot na owoce – umożliwia komponowanie swoich ulubionych soków z całych owoców,
  • dwa filtry w zestawie – dzięki nim można przygotować swoje autorskie receptury- soków, koktajli, smoothie,
  • bezpieczny mechanizm „forward/reverse – poradzi sobie nawet z najtwardszymi kawałkami warzyw i owoców,
  • nowoczesny silnik – wykazuje się niezwykłą skutecznością oraz energooszczędnością,
  • 5 – letnia gwarancja – zapewnia długie, bezpieczne użytkowanie.

  Wyciskarka Sybilla mimo zastosowania zaawansowanych technologii, jest bardzo łatwa w użyciu. Z jej wykorzystaniem każdy może w bardziej skuteczny i wygodniejszy sposób spożywać owoce i warzywa, które jak wiadomo, w postaci płynnej są lepiej przyswajalne i sprawniej trawione.

  Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, który w sposób delikatny wydobywa witaminy i minerały ze świeżych owoców i warzyw, z pewnością polepszymy swoje zdrowie i ogólną kondycję. Warunkiem jest oczywiście ich regularne spożywanie.

   

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *