Menu
 • Menu

  OPPO – nowa marka smartfonów

  Już od dłuższego czasu, sprzęt elektroniczny „made in china” nie kojarzy się wyłącznie z tandetą i niska ceną. Doskonałym przykładem na chińską precyzję, która została doceniona  jest wyposażanie pojazdów z grupy Mercedes Benz w nowoczesne, chińskie akumulatory. Kolejnym jest popularność i dobre recenzje smartfonów Xiaomi. Chińczycy specjalizują się w produkcji wielu elektronicznych gadżetów i części składowych najznamienitszym marek. Część z ich użytkowników nawet nie podejrzewa skąd wywodzą się ich profesjonalne gadżety.

  OPPO w Polsce

  Do regularnej sprzedaży w Polsce trafiły właśnie smartfony OPPO. Już dziś wiadomo, że  można kupić je stacjonarnie, w takich sklepach jak sieci RTV Euro AGD i za pośrednictwem witryny Allegro, gdzie OPPO ma swoją oddzielną, brandową strefę. Osoby zainteresowane zakupem smartfona w ofercie operatora, będą mogli wybierać z pośród sieci T-Mobile, Play i Orange. Ceny smartfonów OPPO są bardzo zróżnicowane. Włączone do sprzedaży modele będzie można dopasować klasą i funkcjami do zasobności każdej kieszeni. Za najprostszą wersję Oppo AX7 przyjdzie zapłacić około tysiąca złotych, najdroższy, flagowy model Oppo FINDX to koszt rzędu 3700 złotych. Pierwszymi modelami, które zagościły w Polsce są kolejno: AX7, RX17neo, RX17pro i FINDX.

  4 ciekawe modele smartfonów OPPO

  OPPO FindX charakteryzuje się wyjątkowo dużym wyświetlaczem o przekątnej 6,42’’, który jest panoramiczny i zajmuje prawie całą powierzchnię przedniej części smartfona. Przednia część aparatu zadziwia rozdzielczością, która wynosi aż 25MP. To dość dużo biorąc pod uwagę przednią kamerkę. Główna kamera posiada dwa obiektywy o rozdzielczości 20 i 16 MP. Silną zaletą tego modelu jest szybkość ładowania – rozładowaną baterię można przywrócić do pełni wytrzymałości zaledwie w pół godziny.

  OPPO RX17pro to ulepszona wersja OPPO RX17neo cechuje się, jak zresztą pozostałe modele, wyjątkowo dużym, panoramicznym wyświetlaczem (6,2’’) i praktycznie bezramkową konstrukcją. OPPO RX17pro posiada wbudowany czytnik linii papilarnych, podobnie zresztą jak smartfony Samsunga itp. Jest to obecnie coraz popularniejsze rozwiązanie stanowiące tym samym dobre zabezpieczenie przed nieuprawnionym użyciem telefonu. Mocny aparat przedni, posiada 25 MP rozdzielczości. Tylni aparat posiada dwa obiektywy o rozdzielczości 10 i 12 MP, oraz funkcją stabilizacji obrazu. Kamery wyposażone są w ultranowoczesne funkcje takie jak np. śledzenie ruchu i twarzy. Funkcje nowoczesnych aparatów pozwalają na robienie trójwymiarowych zdjęć.

  OPPO RX17neo wizualnie nie różni się bardzo od swojej ulepszonej wersji pro. Jedynie tylna obudowa  odbiega lekko wyglądem od formy wersji pro.  Posiada nieco słabszy, ale nadal wyjątkowo dobry aparat  o rozdzielczości 16 i 2 MP. Pamięć wewnętrzna smartfona pozwoli na przechowywanie sporej kolekcji zdjęć i gromadzenia wielu przydatnych aplikacji. Jej wielkość wynosi 128GB. Różnica w cenie między wersją RX17neo a RX17pro to prawie tysiąc złotych – jest więc dość znaczna.

  OPPO AX7 jest wersją ekonomiczną, co jednak wcale nie oznacza gorszej. Podobnie jak w przypadku bogatszych pod kątem wyposażenia swoich braci, posiada całkiem niezły przedni selfie-aparat z 16 MP. Dwa tylne obiektywy 2 MP i 13 MP, nadal pozwalają na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć. Wielkością i przekątną ekranu nie odbiega od innych wersji smartfonów OPPO. Ilość cali panoramicznego ekranu AX7 to 6,3’’. Cena jak na dostępne funkcje jest adekwatna do jego jakości. Za nowy telefon, o całkiem zadowalających parametrach  trzeba będzie zapłacić około tysiąca złotych.

  smartfony OPPO

  To jak w Polsce przyjmą się smartfony OPPO pozostaje zagadką. Warto jednak zwrócić na nie uwagę. Zasługują na nią nie tylko z uwagi na solidną budowę i rozsądną specyfikację techniczną ale również nowoczesny design i wyjątkową kolorystykę przechodzącą od butelkowej zieleni przez rubinową czerwień, niebieski i złoto. Wszystkie opisywane smartfony OPPO są już dostępne w regularnej sprzedaży w sklepach stacjonarnych wybranych partnerów jak i internetowych.

   

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *