Menu
 • Menu

  Huawei wraca do gry i prezentuje HarmonyOS

  Huawei zaprezentował podczas globalnej premiery swój własny system operacyjny, HarmonyOS. To multiplatformowe oprogramowanie, które zapewnia inteligentne połączenie i współpracę różnych urządzeń, takich jak smartfony, tablety, urządzenia wearable, telewizory, a także szeroko pojęte urządzenia smart home. HarmonyOS zapewnia płynną i bezpieczną interakcję we wszystkich scenariuszach korzystania z tych urządzeń. Huawei zaprezentował też pierwsze urządzenia marki zasilane przez HarmonyOS – nową serię smartwatchy Watch 3 i tablet MatePad Pro.

  HarmonyOS to autorski system operacyjny Huawei, który łączy urządzenia w jedno super-urządzenie (Super Device), integrujące sprzęty i zasoby tych sprzętów. Może działać na urządzeniach, które mają nawet zaledwie 128 KB RAM, co pozwala jej zaistnieć na przeróżnych sprzętach z różnych kategorii produktowych. Nowoczesne rozwiązania systemowe pozwolą – dzięki HarmonyOS – działać dłużej na jednym ładowaniu oraz utrzymać wysoką wydajność smartfona przez ponad 36 miesięcy od momentu jego uruchomienia.

  Interakcja urządzeń z HarmonyOS sprawia, że ​​praca na wielu urządzeniach jest tak prosta, jak kontrolowanie jednego. Nowy panel sterowania dostępny na smartfonie zasilanym HarmonyOS obsługuje proste i intuicyjne połączenia dzięki funkcji „przeciągnij i zintegruj”. Umożliwia ona użytkownikom swobodne łączenie – praktycznie jednym ruchem – wybranych urządzeń w oparciu o określone scenariusze, podczas gdzie smartfon pełni rolę centrum sterowania ekosystemem. Na przykład, jeżeli użytkownik zechce obejrzeć film w domu, wystarczy, że otworzy panel sterowania na smartfonie i przeciągnie ikonę telewizora – film „przeskoczy” z telefonu na telewizor i będzie odtwarzany na nim bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności.

  Centrum Zadań w HarmonyOS umożliwia aplikacjom przechodzenie między różnymi urządzeniami bez konieczności instalowania ich na każdym z nich. Na urządzeniu, które jest częścią super-urządzenia, użytkownik może zobaczyć zadania uruchomione na wszystkich pozostałych. Jeżeli użytkownik uzna, że potrzebuje większego wyświetlacza do gry mobilnej, w którą właśnie gra, może przesunąć palcem odpowiednią ikonkę na ekranie smartfona i połączyć go z tabletem, tym samym przenieść grę na oparty o HarmonyOS tablet MatePad Pro i kontynuować zabawę.

  Podczas globalnej premiery, Huawei poinformował, że prawie 100 urządzeń marki ma otrzymać aktualizację HarmonyOS w Chinach, w tym serie smartfonów Huawei Mate 40, Mate 30,
  P 40, Mate X2, nova 8 oraz MatePad Pro.

  Otacza nas coraz więcej inteligentnych urządzeń i żyjemy w świecie, w którym wszystko jest ze sobą połączone. Każdy z nas jest częścią tego połączonego świata, podobnie jak każde urządzenie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z nowymi partnerami i programistami, aby zapewnić jeszcze lepsze wrażenia, produkty i usługi naszym klientom na całym świecie korzystającym z HarmonyOS – powiedział Richard Yu, CEO w Huawei Consumer Business Group.

  Czy wprowadzenie własnego systemu operacyjnego i  niezwykle dynamicznie rozwijający się sklep z aplikacjami App Gallery oraz zapowiadana premiera serii smartfonów P50, pozwoli Huawei wrócić na czołowe miejsce wśród światowych producentów smartfonów (utracone na skutek amerykańskich sankcji) – czas pokaże.

  Polska premiera nowych produktów Huawei działających w oparciu o HarmonyOS, przewidziana jest na 17 czerwca br.

  Zdjęcia: materiały prasowe

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *