Menu
 • Menu

  Lagoon Advanced Care – rewolucja w czyszczeniu tkanin

  Pralnie chemiczne uważane przez wielu za dokładne i nowoczesne, powoli zaczynają przechodzić do przeszłości. Powodem jest rosnąca świadomość właścicieli i konsumentów na temat rozwiązań ekologicznych.

  Właśnie z tego powodu wiele znanych firm – w tym jedna z najbardziej rozpoznawalnych jaką jest Electrolux Professional, już na początku lat 90- tych zaczęła szukać alternatywy dla czyszczenia chemicznego.

  Owocem ich pracy przy wsparciu Instytutu Hohenstein było stworzenie w 2005 roku kompletnego Systemu Czyszczenia Wodnego Lagoon, który po dziś dzień jest jedynym zatwierdzonym i przetestowanym systemem przez The Woolmark Company.

  Od momentu powstania system czyszczenia na mokro był wciąż ulepszany. W 2015 roku powstała jego udoskonalona wersja – Lagoon Advanced Care.  Obecnie jest około 2200 salonów Lagoon i Lagoon Advanced Care, które funkconują m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii i Polsce i wielu innych państwach.

  Od tej pory osoby szukające innowacyjnych rozwiązań w branży pralniczej, mogą korzystać ze skutecznego i technologicznie zaawansowanego sprzętu.

  Wyposażenie pralni komercyjnych z systemem Lagoon Advanced Care to rozwiązania, które zadowolą każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta i właściciela punktu pralniczego.

  Ich główne zalety to m.in.:

  • ekologiczność – rozwiązanie jest przyjazne dla środowiska i daje możliwość prania bez toksycznych chemikaliów, z użyciem wody jako rozpuszczalnika,
  • delikatność dla materiałów – system daje świetne rezultaty w czyszczeniu cennych tkanin i wełnianych ubrań z metką „czyścić tylko chemicznie”,
  • łatwość obsługi – pranie wodne pozbawione jest trudnych procedur i ograniczeń. Z obsługą sprzętu poradzi sobie każdy,
  • zmaksymalizowana produktywność – większy współczynnik załadunku, udoskonalona technologia czyszczenia oraz krótszy czas prania co pozwala na szybki zwrot inwestycji,
  • duża efektywność – szybkość i skuteczność sprawia, że właściciele pralni mogą zaoferować swoim klientom usługi ekspresowe.

  Pralki przemysłowe z systemem Lagoon Advanced Care dostępne są w dwóch wersjach o różnym przerobie, co pozwala na dostosowanie sprzętu do potrzeb swojej działalności. Zapewnia to dużą elastyczność oraz daje możliwość późniejszej rozbudowy.

  Są to:

  • Essential set – zestaw podstawowy70 małych rzeczy dziennie, 6 do 8 małych rzeczy na cykl – jest to dobre rozwiązanie dla osób początkujących z wet – cleaningiem. Urządzenie o wysokiej wydajności i niewielkich rozmiarach,
  • Absolute set zestaw pełny – 250 małych rzeczy dziennie, 6 do 8 małych rzeczy na cykl + 18 do 27 rzeczy na cykl – świetne rozwiązanie zastępujące 15 kg agregat chemiczny, gwarantujące pełną elastyczność pracy i możliwość dalszej rozbudowy. Zestaw Absolute set zawiera w sobie Essential set, dzięki czemu klienci mogą liczyć na usługi ekspresowe. Urządzenie nadaje się również do prania rzeczy o dużych rozmiarach – np. kołder czy zasłon.

  Wyposażenie pralni w system Lagoon Advanced Care to świetne rozwiązanie dla alergików. Czyszczenie przy użyciu wody i biodegradowalnych detergentów sprawia, że klienci nie muszą obawiać się nieprzyjemnych reakcji uczuleniowych.

  Pranie jest także bezpieczne dla środowiska, a ubrania pięknie pachną, są miękkie i przyjemne w dotyku. Niewątpliwym atutem jest również brak śladów zużycia materiału, brak blaknięcia kolorów i zmiany rozmiarów odzieży, nawet po wielokrotnym czyszczeniu.

  Nowoczesne systemy czyszczenia wodnego to niewątpliwie rewolucja w pralnictwie i korzyści dla właścicieli, klientów oraz środowiska, w którym żyjemy.

  Wybierając ekologiczne rozwiązania w codziennym życiu, stajemy się częścią pozytywnej zmiany, która z pewnością korzystnie wpłynie na nasze zdrowie i ogólny komfort.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *