Menu
 • Menu

  Skuteczne rozwiązania w zakresie doradztwa ekologicznego i outsourcingu środowiskowego

  Ciągłe zmiany w przepisach prawa sprawiają, że osoby odpowiedzialne w firmie za ochronę środowiska, czy zarządzanie odpadami mogą mieć mętlik w głowie. Niedopatrzenie zmian lub narzucanych rozwiązań sprawia też, że na przedsiębiorstwa są nakładane kary i niedogodności, które znacząco komplikują ich funkcjonowanie. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i zadbać o środowisko warto korzystać ze wsparcia fachowców, partnerów w zakresie przeprowadzenia audytu ekologicznego. Sprawdź, jak to działa i dlaczego warto!

  Outcourcing środowiskowy

  Firmowe doradztwo ekologiczne – 5 prostych kroków do oszczędzania energii

  Firmowe doradztwo ekologiczne sprzyja ograniczeniu nadmiernemu zużyciu energii. Często umożliwia także dostrzeżenie luk w zakresie funkcjonowania przedsiębiorstwa, a przez to wyeliminowanie niepotrzebnych kosztów, które szybko się zmniejszą. Firmowe doradztwo w 5 krokach można porównać jednak do sytuacji w domu. Im więcej wiesz tym szybciej zaczniesz eliminować niepotrzebne koszty z tym związane.

  Istnieje wielu fachowych doradców w zakresie outsourcingu ekologicznego opierającego się przede wszystkim na stałym i specjalistycznym doradztwie z zakresu ochrony środowiska. Jedną z takich profesjonalnych firm jest Ekologus, który zapewni Twojej firmie dostrzeżenie i dopełnienie wszystkich aspektów poprawnego funkcjonowania firmy z myślą o ekologii.

  Outcourcing środowiskowy w firmie, dlaczego tak ważny?

  Przede wszystkim dlatego, by mieć pewność działania w zgodzie z prawem. Jedna osoba nie jest w stanie z jednej strony nadążyć za zmianami w prawie, a z drugiej przeprowadzać weryfikację zgodności wszystkich działań. Samodzielne czuwanie nad ochroną środowiska w firmie jest zatem dość kosztowne, a często nieopłacalne. Kompleksowo wykonany outsourcing i audyt środowiskowy ułatwia funkcjonowanie firmy i rzetelnie przygotowuje ją do funkcjonowania zgodnie z narzuconym prawem.

  Czy Twoja firma jest przyjazna dla środowiska? Sprawdź to dzięki audytowi ekologicznemu!

  Jeśli masz wątpliwości, dotyczące tego, czy Twoja firma spełnia wszystkie wymagania ekologiczne to koniecznie weź pod uwagę wykonanie audytu. Dzięki niemu dowiesz się, czy potrzebujesz wsparcia w określeniu obowiązków spoczywających na przedsiębiorcy, czy musisz opracować dodatkowe schematy oraz jak sporządzić wykaz korzystania ze środowiska. To oczywiście tylko garść ze wszystkich tematów, które będą Cię dotyczyć.

  Profesjonalny audyt środowiska zlecony na zewnątrz to dla Ciebie korzyści finansowe. Unikasz konieczności zatrudnienia pracowników odpowiedzialnych za kwestie ochrony środowiska, jak również przygotowywania dokumentacji oraz nadzoru formalno-prawnego.

  W zakresie marki Ekologus wchodzą takie działania, jak:

  • wszelkiego rodzaju konsultacje techniczne oraz prawne z zakresu ochrony środowiska,
  • weryfikacja wszelkiego rodzaju dokumentacji,
  • pomoc we wdrożeniu Zintegrowanego Systemu Zarządzania,
  • pomoc w rozliczeniu opłat środowiskowych,
  • okresowe przeglądy ekologiczne.

  Jeśli zastanawiasz się nad przeprowadzeniem profesjonalnego doradztwa środowiskowego w firmie to koniecznie zapoznaj się z informacjami znajdującymi się tutaj: https://ekologus.pl/oferta/doradztwo-i-outsourcing-ekologiczny/

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *