Menu
 • Menu

  Zamożni Polacy chcą mieszkać nowocześnie

  Wielu zamożnych Polaków interesuje się różnego rodzaju nowinkami technologicznymi, które mogą ułatwić im życie. Przede wszystkim chodzi tutaj o wszelkiego rodzaju rozwiązania poprawiające komfort codziennego życia, a więc na przykład związane z mieszkaniem. Zainteresowanie to sprawia, że z czasem pewne rzeczy stają się coraz bardziej powszechne i mogą sobie pozwolić na nie również osoby nieco mniej zamożne.

  Zamożni Polacy

  Zamożni chcą mieszkać wygodnie

  Dla wielu zamożnych Polaków najważniejsza jest wygoda. Co więcej, ze względu na swój styl życia posiadają oni nierzadko więcej niż jedną nieruchomość. Domek w górach lub mieszkanie nad morzem pozwala bowiem nawet na weekendowy wypad bez konieczności planowania noclegów.

  Zamożni bardzo cenią sobie dobrą lokalizację. Pragną bowiem, aby do najważniejszych miejsc było blisko – do centrum miasta, do parku, do plaży – wszystko zależy od danej nieruchomości. Co więcej, z roku na rok przykładają oni większą wagę do takich kwestii jak duży garaż, w którym można przechowywać zabytkowe samochody będące lokatą kapitału, marina czy też miejsce przeznaczone do eksponowania nabytych dzieł sztuki.

  To jednak nie wszystko, ponieważ dla zamożnych coraz większe znaczenie mają nowe technologie.

  Inteligentne domy

  Najlepszym przykładem zastosowania nowych technologii na co dzień są inteligentne domy. Rozwiązania, które zostały wykorzystane podczas ich projektowania i budowy, sprawiają, że mieszkanie w nich jest nie tylko bardziej komfortowe, ale i przyjazne dla środowiska. Na przykład w inteligentnym domu nie trzeba pamiętać o wyłączeniu świateł czy włączeniu ogrzewania, albowiem steruje nimi komputer, który wyręcza mieszkańców. To jednak nie wszystko. Komputer może również odczytywać dane ze stacji pogodowej, a następnie automatycznie ustawić temperaturę ogrzewania, zasłonić rolety w oknach czy też uruchomić klimatyzację.

  Dla zamożnych niezwykle istotny jest także monitoring. Umożliwia on rejestrowanie obrazu i obserwowanie tego, co dzieje się na posesji. Z całą pewnością jest to więc sposób na zwiększenie bezpieczeństwa.

  Ważną kwestią z punktu widzenia wielu zamożnych jest zastosowanie we wnętrzu wysokiej klasy urządzeń elektronicznych. Wyposażenie w postaci na przykład nowoczesnych zestawów kina domowego pozwala miło spędzić czas w gronie rodziny i przyjaciół. Ważne są również możliwości wykonywania pracy zdalnej. Z tego też względu nowoczesny dom powinien być wyposażony w szybki i niezawodny dostęp do Internetu, z którego można korzystać bezprzewodowo nie tylko wewnątrz, ale i na przykład w ogrodzie.

  Bezpieczeństwo przede wszystkim

  Dla osób zamożnych niezwykle ważną kwestię stanowi bezpieczeństwo. Nikt bowiem nie chciałby zostać okradziony, stąd też nowoczesne technologie wspierają mieszkańców inteligentnych domów również w tym zakresie.

  Wiele z nowoczesnych rozwiązań wymaga sterowania za pomocą urządzeń podłączonych do Internetu. Jest to niezwykle wygodne, ponieważ wymaga jedynie zaprogramowania pewnych funkcji, ale z drugiej strony rodzi niebezpieczeństwo ataku hakerskiego. Innymi słowy, ktoś obcy może przejąć kontrolę nad niektórymi funkcjami. Z tego względu konieczne jest zastosowanie odpowiednich zabezpieczeń, które skutecznie utrudniają zadanie osobom pragnącym dokonać włamania.

   

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *