Menu
 • Menu

  Inteligentny dom – jak to działa?

  Inteligentny domInteligentnym domem nazywany jest budynek wyposażony w nowoczesne technologie i systemy, które zwiększają komfort oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Wszystkie instalacje sterujące urządzeniami domowym są zintegrowane, a poszczególne systemy współdziałają ze sobą i są automatycznie kontrolowane. Najważniejszym celem tego rodzaju rozwiązań jest zwiększenie energooszczędności budynku. Technologie te są przyjazne dla środowiska i mogą być zarządzane na odległość.

  Inteligentny dom – jakimi urządzeniami i instalacjami można zarządzać?

  Zintegrowany system zarządzania optymalizuje pracę poszczególnych instalacji i urządzeń w domu. W jego skład może wchodzić m.in. instalacja centralnego ogrzewania, podgrzewania wody, klimatyzacja, ogrzewanie podłogowe, instalacja oświetleniowa i alarmowa, system zraszaczy do podlewania ogrodu, systemy żaluzji zewnętrznych i wewnętrznych, a także zamykania lub otwierania okien połaciowych. Ponadto do systemu można dołączyć panele solarne i fotowoltaiczne, pompy ciepła, a nawet kino domowe. Możliwości są praktycznie nieograniczone, ponieważ coraz większą ilością urządzeń można sterować zdalnie.

  W inteligentnym domu, wyposażonym w najnowsze rozwiązania można np. ustawić godzinę przygotowania kawy w ekspresie czy uruchomienia się odkurzacza bezprzewodowego. Wystarczy prosta aplikacja w telefonie, aby zdalnie włączyć podgrzewacz wody czy sprawdzić nagranie monitoringu.

  Inteligenty dom – podstawowe elementy

  Na inteligenty dom składają się urządzenia i instalacje, dzięki którym możliwa jest automatyzacja poszczególnych czynności. Podstawowe elementy to napędy i sterowanie. Napędy różnią się między sobą wbudowanymi funkcjami oraz średnicą. Do wyboru są napędy zwykłe, z funkcją detekcji przeszkód czy z wbudowanym odbiornikiem radiowym i wiele innych. Sterowanie umożliwiają nowoczesne urządzenia przewodowe i bezprzewodowe, mające postać pilotów lub ściennych przełączników.

  Systemy do domów inteligentnych o szerokim zastosowaniu zostały przedstawione na stronie https://sukcesgroup.pl/sklep/pl/yooda/. Firma zapewnia profesjonalne doradztwo i serwis, dzięki czemu można mieć pewność, że każdy element inteligentnego domu będzie pracować bez zastrzeżeń.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *