Menu
 • Menu

  Inteligentny dom – jak to działa?

  Inteligentny domInteligentnym domem nazywany jest budynek wyposażony w nowoczesne technologie i systemy, które zwiększają komfort oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Wszystkie instalacje sterujące urządzeniami domowym są zintegrowane, a poszczególne systemy współdziałają ze sobą i są automatycznie kontrolowane. Najważniejszym celem tego rodzaju rozwiązań jest zwiększenie energooszczędności budynku. Technologie te są przyjazne dla środowiska i mogą być zarządzane na odległość.

  Inteligentny dom – jakimi urządzeniami i instalacjami można zarządzać?

  Zintegrowany system zarządzania optymalizuje pracę poszczególnych instalacji i urządzeń w domu. W jego skład może wchodzić m.in. instalacja centralnego ogrzewania, podgrzewania wody, klimatyzacja, ogrzewanie podłogowe, instalacja oświetleniowa i alarmowa, system zraszaczy do podlewania ogrodu, systemy żaluzji zewnętrznych i wewnętrznych, a także zamykania lub otwierania okien połaciowych. Ponadto do systemu można dołączyć panele solarne i fotowoltaiczne, pompy ciepła, a nawet kino domowe. Możliwości są praktycznie nieograniczone, ponieważ coraz większą ilością urządzeń można sterować zdalnie.

  W inteligentnym domu, wyposażonym w najnowsze rozwiązania można np. ustawić godzinę przygotowania kawy w ekspresie czy uruchomienia się odkurzacza bezprzewodowego. Wystarczy prosta aplikacja w telefonie, aby zdalnie włączyć podgrzewacz wody czy sprawdzić nagranie monitoringu.

  Inteligenty dom – podstawowe elementy

  Na inteligenty dom składają się urządzenia i instalacje, dzięki którym możliwa jest automatyzacja poszczególnych czynności. Podstawowe elementy to napędy i sterowanie. Napędy różnią się między sobą wbudowanymi funkcjami oraz średnicą. Do wyboru są napędy zwykłe, z funkcją detekcji przeszkód czy z wbudowanym odbiornikiem radiowym i wiele innych. Sterowanie umożliwiają nowoczesne urządzenia przewodowe i bezprzewodowe, mające postać pilotów lub ściennych przełączników.

  Systemy do domów inteligentnych o szerokim zastosowaniu zostały przedstawione na stronie https://sukcesgroup.pl/sklep/pl/yooda/. Firma zapewnia profesjonalne doradztwo i serwis, dzięki czemu można mieć pewność, że każdy element inteligentnego domu będzie pracować bez zastrzeżeń.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *