Menu
 • Menu

  Tissot na Tour de Pologne

  Marka Tissot została oficjalnym chronometrażystą Tour de Pologne 2017 oraz stworzyła zegarek dedykowany tegorocznemu wyścigowi – Tissot T-Race Cycling Tour de Pologne 2017 Special Edition.

  29 lipca br. startuje 74. edycja jednego z najpopularniejszych wyścigów kolarskich na świecie – Tour de Pologne. Po raz pierwszy w historii wyścigu za oficjalny pomiar czasu będzie odpowiadać Tissot, producent szwajcarskich zegarków, posiadający wieloletnie doświadczenie w chronometrażu najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie.

  Kolarstwo to dyscyplina, z którą marka Tissot związana jest od ponad 50 lat., dostarczając innowacyjne systemy mierzenia czasu podczas najważniejszych wyścigów kolarskich na świecie, takich jak Tour de France czy Vuelta  Espana. W sporcie, w którym liczy się każda sekunda, możliwość polegania na wysokiej jakości czasomierzu jest niezbędna, dlatego Tissot doskonale wpisuje się w potrzeby wyścigu.

  Tissot T-Race Cycling Tour de Pologne Special Edition (średnica koperty 44,5 mm) to ergonomiczny sportowy zegarek, który dzięki właściwościom wykorzystanych materiałów jest niezwykle i wytrzymały. Sportowy charakter modelu podkreślają detale w barwach wyścigu oraz oficjalne logo Tour de Pologne wygrawerowane na deklu koperty.

  Zegarek wyposażono w czarną, sportową tarczę z trzema licznikami chronografu oraz dużymi wskazówkami z biało-żółtymi akcentami, dzięki którym z łatwością można odczytać godzinę. Faktura oraz kolor tarczy przypominają nawierzchnię szosy, którą przemierzają kolarze podczas wyścigu. Jednak to nie wszystkie nawiązania do kolarstwa. W zegarku znajdziemy także wiele elementów inspirowanych wyglądem poszczególnych części roweru. Wygląd paska oraz uszu koperty wskazuje na podobieństwo do widelca ramy rowerowej.

  Zewnętrzna część tarczy z charakterystycznym indeksem imitującym szprychy wraz z pierścieniem tachymetru przypomina koło roweru. Rowerowe akcenty widoczne są także w innych miejscach: przyciski przypominają dźwignie hamulca, na spodzie koperty i na koronce odwzorowano charakterystyczną strukturę kasety rowerowej, a inspiracją dla wewnętrznej strony paska był łańcuch rowerowy.

  Zegarek Tissot T-Race Cycling Tour de Pologne Special Edition 2017 to połączenie funkcjonalności i pasji do sportu. Dzięki licznym detalom zegarek w doskonały sposób oddaje energię wyścigu, a wygrawerowane logo 74. edycji wyścigu Tour de Pologne sprawia, że to wspaniały okaz dla kolekcjonerów.

  Zdjęcia: materiały prasowe, Monika Szalek, Olga Kasprzyk.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *