Menu
 • Menu

  Monitoring wideo, zdalna obserwacja obiektów

  Monitoring wideo na przestrzeni lat stał się technologią, z pomocy której chętnie korzystają agencje ochrony. Z jednej strony znacznie zwiększa on poziom kontroli nad obserwowanym obiektem, z drugiej zaś umożliwia ograniczenie kosztów ochrony.

  Dobre agencje ochrony opierają swoją pracę nie tylko na nowoczesnych systemach wyposażonych w standardowy monitoring wizyjny CCTV oparty na kamerach wideo, lecz także specjalistycznych kamerach na podczerwień, pozwalających na łatwiejsze dostrzeżenie intruzów na terenie obiektu oraz systemie dyskretnych alarmów.

  monitoring wideo

  Monitoring wideo a optymalizacja przejazdów

  Niektóre agencje ochrony oferują usługi pozwalające na lepszą optymalizację przejazdów. W przypadku CMA Alfa General Group stosuje się moduł GPS, który wykorzystuje precyzyjne mapy cyfrowe oraz informacje o położeniu geograficznym obiektów w ruchu. Dzięki temu klient posiada szczegółowe dane na temat tego, gdzie znajdują się jego pojazdy. Technologia ta pozwala na obserwację dokładnej trasy przejazdu, ale również umożliwia oszacowanie zużycia paliwa. Klient będzie mógł również sprawdzić, w którym miejscu kierowca zdecydował się na postój.

  Usługa monitoringu wideo oferuje także szereg dodatkowych możliwości dla klienta. Agencja ochrony może za pomocą podglądu online sprawdzić, w jakim miejscu znajduje się aktualnie pojazd. W przypadku przekroczenia parametrów jazdy klient otrzyma alert SMS oraz email, dzięki czemu zawsze będzie wiedział, kiedy kierowca nie stosuje się do zaleceń firmy. Kolejnym aspektem świadczącym o większej kontroli jest możliwość oszacowania ekonomiczności jazdy pojazdu. Ponadto agencja ochrony będzie w stanie ustalić, w którym momencie kierowca użył transportu do swoich prywatnych celów.

  Monitoring wideo do obserwacji osób

  Osoby, które prowadzą firmę zdają sobie sprawę z tego, jak często pracownicy potrafią nie stosować się do procedur. Dzięki monitoringowi można łatwo sprawdzić, czy dana osoba przyszła do pracy o czasie, czy wykonywała swoje czynności w sposób zgodny z zasadami firmy, a także sprawdzić, kiedy wyszła na przerwę.

  W przypadku Centrum Monitorowania Alarmów możemy obserwować pracowników ochrony fizycznej. Dzięki lokalizatorom klient będzie wiedział, w jakim miejscu przebywali ochroniarze w momencie, w którym doszło do niepożądanego zdarzenia. Co więcej, w przypadku sytuacji podwyższonego ryzyka lokalizator wykryje nagłą zmianę położenia i poinformuje o potencjalnym zagrożeniu. Również pracownik ochrony fizycznej może samemu wszcząć alarm za pomocą specjalnego przycisku.

  Monitoring wideo to również dobry sposób na ochronę osób starszych. Jak wiadomo, często mogą one narazić się na niebezpieczeństwo. Jeśli obawiamy się o naszych bliskich, wówczas możliwość ich zdalnej obserwacji może okazać się wyjątkowo cenna. Pomocne w tym wypadku są również aplikacje – jedna z nich wyśle nam powiadomienie, jeśli osoba starsza opuści wyznaczoną strefę. Z kolei za pomocą A-GPS ustalimy dokładną lokalizację obserwowanej przez nas osoby.

  Monitoring sygnałów alarmowych

  Kolejną zaletą monitoringu wideo jest możliwość szybkiej oceny sygnałów alarmowych. Jak informuje CMA Alfa Group, w ich przypadku Centrum Monitorowania Alarmów pozwala na odbieranie i rejestrowanie sygnałów z analityki obrazu, czujników oraz innych urządzeń zamontowanych na obiektach kompatybilnych z centralami oraz transmiterami pracującymi pod kontrolą systemu SAFESTAR. Dzięki temu ryzyko reakcji na fałszywe alarmy zostaje znacznie ograniczone. Pracownik ochrony może sprawnie ocenić, czy wszczęty alarm faktycznie był reakcją na rzeczywiste zagrożenie. Jeśli tak, wówczas dzięki analizie obrazu można szybko ustalić, jakie działania najlepiej podjąć w danym momencie.

  Monitoring wideo posiada więc szeroki zakres zastosowań. Agencja ochrony pomoże dobrać technologię, która będzie odpowiadała naszym potrzebą. Naturalnie technologia powinna być jedynie uzupełnieniem wyspecjalizowanej kadry ochroniarskiej. Dopiero wówczas możemy mieć pewność, że nasze dobra są pod właściwą opieką.

  Andrzej Dworzański

  Udostępnij

  Jedna odpowiedź do “Monitoring wideo, zdalna obserwacja obiektów”

  1. SM Lewandów pisze:

   polecam agencję Alfa Group

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *