Menu
 • Menu

  Jak wybrać dobre zabezpieczenie domu?

  Wiele osób zastanawia się, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem. Często podejmowane środki, montowane urządzenia i akcesoria mają po prostu zniechęcać do tego, by w ogóle o niepowołanym wejściu na posesję pomyśleć. Z drugiej strony dobre drzwi balkonowe, wejściowe, system alarmowy, monitoring i ogrodzenie oraz inne rozwiązania będą stanowić skuteczną barierę dla włamywacza, a tym samym pomagają chronić mienie, prywatność, a często też życie i zdrowie. To elementy, na których nie opłaca się oszczędzać, ale też które warto dobrze przemyśleć.

  Jakie elementy pozwalają właściwie zabezpieczyć dom?

  Jest wiele sposobów na to, by zabezpieczyć dom czy mieszkanie przed włamaniem. Producenci stale proponują kolejne rozwiązania, ale warto pamiętać o tym, że przestępcy nie śpią i chętnie wykorzystają każdą nadarzającą się okazję, by się wzbogacić. Naszym kosztem oczywiście. Szczególnie chętnie działają w sezonie wakacyjnym oraz w okresach, gdy częściej wyjeżdżamy, choć często złodzieje nie potrzebują specjalnej okazji, a znajdują odpowiedni moment. Niemalże standardem stały się drzwi antywłamaniowe. Są one dostępne w rozmaitych wariantach, a tym samym różne stopnie ochrony. Warto zwrócić uwagę na dobrej jakości zawiasy oraz specjalne mechanizmy. Drzwi wejściowe potrafią skutecznie zmniejszyć ryzyko włamania, więc stanowią dobrą ochronę domu.

  Nowoczesne i wytrzymałe drzwi balkonowe

  Pierwszą barierą jest oczywiście ogrodzenie. Eliminuje ono nie tylko profesjonalnych włamywaczy, ale również tych, którzy czasem tylko szukają okazji, by coś zniszczyć czy ukraść. Najczęściej decyzję o tym, jaki płot będzie chronić dom, podejmuje się na etapie budowy, ale często po prostu otrzymuje się go w zestawie. Warto zwrócić uwagę na to, by zapewniał bezpieczeństwo i chronił intymność gospodarzy. Wytrzymała powinna być furtka oraz brama – najlepiej automatyczna, ponieważ ją trudniej pokonać.

  Jakie drzwi antywłamaniowe wybrać?

  Poza tym że sięgniemy po dobre drzwi antywłamaniowe, warto także sprawdzić mechanizmy drzwi balkonowych oraz okien. W tym drugim wypadku właściciele nieruchomości coraz chętniej inwestują w rolety zewnętrzne www.roletyalu.pl/oferta/rolety-zewnetrzne/rolety-antywlamaniowe-rc3, które są świetnym zabezpieczeniem wnętrza domu nie tylko przed włamaniem, ale również przed hałasem, światłem oraz niskimi i wysokimi temperaturami. Automatyczne systemy obsługi znacznie ułatwiają zasłanianie i odsłanianie rolet. Na bezpieczeństwo domowników wpływać będzie również zewnętrzne oświetlenie budynku oraz rozmaite systemy alarmowe i monitoring. Standardem bywa domofon lub wideofon, które można kupić w wersji przewodowej i bezprzewodowej. W ten sposób można kontrolować, kto i po co chce się do naszego domu dostać. Nowoczesne urządzenia mają także opcję nagrywania – po naciśnięciu dzwonka lub uruchomieniu czujnika ruchu, a tym samym w pamięci urządzenia pozostaje zapisany obraz i dźwięk, które w przypadku zdarzenia ułatwią policji identyfikację przestępcy.

  Czym muszą wyróżniać się drzwi wejściowe?

  Warto pamiętać o tym, że odpowiednie zabezpieczenie domu będzie wpływać na to, ile zapłacimy za ubezpieczenie mieszkania. Polisa też oczywiście jest jednym z ważniejszych elementów ochrony mienia. Od standardu drzwi antywłamaniowych, okien, zamontowanej instalacji zależy w dużej mierze to, co dziać się może w czasie twojej nieobecności. Z drugiej strony widać, że dobry system kamer oraz różnego rodzaju aplikacje są w stanie mieć kontrolę nad majątkiem niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywamy. Takie rozwiązania nie muszą być bardzo kosztowne i widać, że coraz więcej osób decyduje się na alarmy bezprzewodowe, które oczywiście trzeba dopasować do potrzeb, wielkości domu i naszych przyzwyczajeń, by na wypadek kradzieży po prostu odpowiednio zadziałały. Doświadczeni sprzedawcy i profesjonalne firmy z pewnością doradzą, jaka instalacja alarmowa w danym przypadku będzie po prostu najlepszą opcją. Czujki alarmowe muszą też być odpowiednio rozmieszczone na parterze i wyższych piętrach, by mieć poczucie, że stworzyło się bezpieczny dom.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *