Menu
 • Menu

  Zapewnij bezpieczeństwo swojego obiektu dzięki Xblitz ARMOR 500

  Monitoring to jeden z tych elementów ochrony obiektu, dzięki któremu zapewniony jest zarówno bieżący podgląd do tego, co się na nim dzieje, jak i  możliwość odtworzenia zdarzeń objętych ustawionym okresem nagrywania. Pozwala on także na zdalną obserwację posesji w czasie nieobecności użytkowników, oraz podejmowanie działań prewencyjnych czy interwencyjnych w sytuacjach zagrożenia. Aby działał prawidłowo i był skuteczną ochroną powinien zostać wyposażony w dobrej jakości kamerę zewnętrzną, cechującą się niezawodnością, odpornością na warunki otoczenia i zapewniającą wysoką jakość nagrań. Wszystkie te warunki spełni kamera Xblitz ARMOR 500.

  Xblitz ARMOR 500

  Zakres zastosowania kamery Xblitz ARMOR 500

  Kamera Xblitz ARMOR 500 jest inteligentnym urządzeniem monitoringu wizyjnego, dzięki któremu możliwe jest nadzorowanie otoczenia domów, budynków gospodarczych i innych obiektów użytkowych. Będzie przydatna również do obserwacji terenu firmy. Zainstalowana w pobliżu magazynu pozwoli na nadzorowanie dostaw, załadunków i innych procesów związanych z gospodarką materiałową. Znakomicie sprawdzi się do obserwacji terenu na którym właściciele czy użytkownicy pojawiają się sporadycznie, jak działka rekreacyjna czy domek letniskowy. Jest świetnym rozwiązaniem do obserwacji parkingów, placów manewrowych czy instalacji rekreacyjnych. Może zapewniać również nadzór nad operacjami i materiałami na placu budowy czy w miejscu montażu instalacji zewnętrznych.

  Dzięki swojej solidnej budowie i wysokiej klasie szczelności (IP66) nadaje się do zastosowania w każdych warunkach atmosferycznych. Nie musi być zabezpieczana daszkami czy osłonami. Poradzi sobie znakomicie z obserwacją terenu nawet jeśli narażona będzie na opady deszczu czy śniegu albo podmuchy silnego wiatru, skutkujące zakurzeniem sprzętu. Pracuje w zakresie temperaturowym od – 30 do + 600C, może być więc zastosowana w terenie intensywnie nasłonecznionym, gdzie temperatura odczuwalna jest znacznie większa niż rzeczywiste wskazania termometru.

  Zapewnia wyraźny obraz zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy – nadaje się więc do monitorowania obiektów przez całą dobę.

  Xblitz ARMOR 500

  Montaż i konfiguracja.

  Kamera Xblitz ARMOR 500 jest urządzeniem montowanym „nabudynkowo” za pomocą oprawy przytwierdzanej na kilka wkrętów. Dzięki łączności WiFi nie podrzemuje żadnych kabli ani przewodów (oprócz zasilania). Każdy użytkownik poradzi sobie bez problemu sam z zainstalowaniem sprzętu na swoim obiekcie.

  Dzięki zastosowaniu obrotowej głowicy PTZ po zamontowaniu kamera będzie mogła obracać się o 355 stopni w poziomie i o 90 stopni w pionie, dzięki czemu nie powstaną tzw. „martwe strefy” a wszystkie kluczowe obszary pozostaną pod stałym nadzorem wizyjnym.

  Konfiguracja urządzenia dzięki intuicyjnej obsłudze jest zadaniem niezwykle prostym, z którym również poradzi sobie bez problemu każdy użytkownik. Nie potrzebny jest do tego informatyk ani specjalista z zakresu telewizji dozorowej.

  Ja potrzebowałam około 20 minut (przy prowizorycznym montażu na ścianie), by cieszyć się widokiem mojego ogrodu na ekranie smartfona.

  Sterowanie za pomocą aplikacji TUYA, którą zainstalować można na telefonie i tablecie, zapewnia dostęp do urządzenia z każdego miejsca na świecie. Daje możliwość nie tylko zmiany ustawienia sprzętu, ale również pobierania i przeglądania zapisów.

  Kamerę Xblitz ARMOR 500 sparować można z kilkoma urządzeniami mobilnymi, dzięki czemu obiekt nadzorować może więcej niż jedna osoba. Obserwujący mogą sobie również udostępniać obraz i zapisy. Jeśli posiadają na swoim obiekcie więcej kamer, lub nadzorują za pomocą kamer klika obiektów mogą połączyć Xblitz ARMOR 500 wraz z nimi w prywatny system monitoringu.

  Obraz i dźwięk.

  Rozdielczość 5Mpx zastosowana w kamerze Xblitz ARMOR 500 pozwala na rejestrację obrazu gwarantującą pełną identyfikację pojawiających się w jej polu działania osób, przedmiotów i pojazdów. Pełen wyraźnych szczegółów obraz zapewnia duża soczewka, diody IR, dodatkowe oświetlenie i superczuły sensor, a szybką reakcję urządzenia gwarantuje nowoczesny detektor ruchu.

  W urządzeniu zastosowano technologię AI HUMAN TRACKING, dzięki której po uruchomieniu funkcji motion tracking wykryje ono pojawiającą się w jego kadrze postać i będzie podążać jej śladem przez cały czas pozostawania osoby w zasięgu widzenia.

  Słabe oświetlenie czy zdarzenia, które mają miejsce po zmierzchu czy w nocy również nie są problemem dla kamery Xblitz ARMOR 500. Posiada ona trzy tryby poprawiające jakość nadzoru wizyjnego w trybie nocnym:

  • Color Mode – nagrywanie w kolorze
  • IR Mode – nagrywanie czarno – białego obrazu z zasięgiem do 25 m dzięki diodom podczerwieni
  • Auto Mode – automatyczne dostosowanie trybu nagrywania do warunków otoczenia.

  Kamera posiada również tryb dźwiękowy. Dzięki niemu możliwa jest komunikacja z obiektem obserwacji. Można za jej pośrednictwem przekazywać inforamcje nie tylko przebywającym w jej zasięgu ludziom czy zwierzętom, ale również reagować alarmem dźwiękowym, którego zadaniem jest odstraszenie intruzów wdzierających się na monitorowany teren.

  Xblitz ARMOR 500 – dlaczego warto?

  Kamera Xblitz ARMOR 500 to funkcjonalne, nowoczesne urządzenie, które umożliwia precyzją obserwację obiektów, tworzy i przechowuje szczegółowe zapisy ze zdarzeń i daje szansę na podjęcie szybkiej reakcji w warunkach zagrożenia. Dzięki jej zastosowaniu użytkownik zyskuje wiele możliwości obserwacji i reakcji. Do szczególnie cenionych właściwości urządzenia należą:

  • wysyłanie powiadomień na urządzenia mobilne w przypadku wystąpienia sytuacji potencjalnie niebezpiecznej
  • stablina łączność WiFi
  • bezpieczne zapisywanie i przechowywanie dużej ilości nagrań dzięki slotowi kart microSD o pojemności 128 GB
  • możliwość przechowywania zapisów w chmurze
  • sześciokrotny zoom cyfrowy

  To niezawodne urządzenie może stać się przydatnym sojusznikiem w ochronie każdego obiektu przed włamaniami, kradzieżami, aktami wandalizmu czy innymi niepożądanymi zdarzeniami. Warto je zainstalować i cieszyć się jego wsparciem w dbaniu o bezpieczeństwo ludzi i mienia. 

   Ewa Popławska

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *