Menu
 • Menu

  Hyundai Motor prezentuje elektryczny autobus piętrowy

  Podczas odbywających się w Korei – targów „Ziemia, Infrastruktura i Transport”, Hyundai Motor Group zaprezentował całkowicie nowy elektryczny piętrowy autobus elektryczny, który jest pierwszym tego rodzaju pojazdem Hyundai i kolejnym krokiem firmy, w zmniejszeniu zanieczyszczeń powietrza i korków.

  elektryczny autobus

  Projekt skonstruowania pierwszego koreańskiego elektrycznego autobusu piętrowego Hyundai rozpoczął się w 2017 roku i trwał 18 miesięcy. Projekt wspierany jest przez koreańskie Ministerstwo Infrastruktury i Transportu.

  Nowy elektryczny piętrowy autobus Hyundai zapewnia miejsce siedemdziesięciu pasażerom – jedenaście miejsc znajduje się na pierwszym piętrze i pięćdziesiąt dziewięć miejsc na drugim piętrze. Jest to 1,5 razy więcej miejsc dla pasażerów niż w przypadku zwykłego autobusu. Dzięki zamontowaniu na stałe dwóch wózków inwalidzkich, automatycznie wysuwanej rampie najazdowej oraz niskopodłogowej konstrukcji, autobus jest jeszcze bardziej przyjazny dla osób niepełnosprawnych.

  Hyundai wyposażył całkowicie nowy autobus elektryczny w chłodzoną wodą wysokowydajną polimerową baterię o pojemności 384 kWh, z maksymalnym zasięgiem do 300 km na jednym ładowaniu. Pełne naładowanie można zakończyć w ciągu 72 minut.

  Autobus ma 12 990 mm długości i 3 995 mm wysokości. Dla zapewnienia lepszego komfortu jazdy, na przedniej osi zastosowano układ niezależnego zawieszenia. Natomiast tylna oś napędowa została zintegrowana z silnikiem elektrycznym o mocy 240 kW, który pomaga w minimalizacji strat energii. Ponadto zastosowanie skrętnej tylnej osi poprawia zwrotność i ułatwia manewrowanie.

  Dwupoziomowy autobus elektryczny jest pojazdem przyjaznym dla środowiska, a przy tym, dzięki dużej liczbie miejsc dla pasażerów, znacznie przyczyni się do rozładowania korków na ulicach w godzinach szczytu. Autobus został również wyposażony w zaawansowane systemy, zapewniające bezpieczeństwo pasażerom.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *