Menu
 • Menu

  Debiut Huawei na rynku PC

  Huawei wprowadzIł do sprzedaży na polskim rynku MateStation S, pierwszy komputer stacjonarny w portfolio marki. MateStation S zapewnia wysoką wydajność pracy i płynną rozrywkę oraz szybką i wygodną współpracę z innymi urządzeniami Huawei, m.in. smartfonem, tabletem i laptopem. Idealnym uzupełnieniem MateStation S jest MateView, pierwszy monitor klasy premium w portfolio Huawei.

  Huawei MateStation S

  Huawei MateStation S – wysoka wydajność pracy i rozrywki

  Sercem MateStation S jest procesor AMD Ryzen™ 5 4600G wykonany w 7nm procesie technologicznym, ze zintegrowaną kartą graficzną Radeon™, co zapewnia wysoką wydajność wielozadaniowej pracy oraz płynną rozrywkę. MateStation S został wyposażony w dwukanałową pamięć DD4, którą można rozszerzyć za pomocą dodatkowych złączy na płycie głównej oraz dysk SSD NVMe podłączony poprzez interfejs PCI. Użytkownik może też rozszerzyć system komputera
  o dodatkowe komponenty poprzez magistralę PCI. Huawei MateStation S obsługuje zintegrowaną łączność 2×2 MIMO Wi-Fi oraz Bluetooth 5.0 do bezprzewodowego łączenia urządzeń peryferyjnych.

  Huawei MateStation S wyróżnia się też wydajną konstrukcją termiczną, która wspiera precyzyjne zarządzanie cyrkulacją powietrza – gorące powietrze jest odprowadzane przez dedykowany kanał, umożliwia to szybkie chłodzenie i tym samym stabilność pracy systemu.

  Stylowa, kompaktowa konstrukcja

  MateStation S wyróżnia się minimalistyczną i kompaktową obudową 8,6 l, która jest mniejsza niż obudowa tradycyjnych komputerów stacjonarnych. Panel przedni obudowy charakteryzuje się ukośnymi otworami, inspirowanymi wzorem gwiazdy. Otwory te, oprócz walorów estetycznych, umożliwiają przepływ chłodnego powietrza.

  Inteligentna współpraca ze smartfonem, tabletem i laptopem

  Komputer MateStation S zapewnia wysoką wydajność pracy i płynną rozrywkę oraz obsługuje autorskie technologie Huawei Share i Multiscreen Collaboration, które zapewniają wygodną współpracę z innymi urządzeniami marki, m.in. smartfonem, tabletem i laptopem. Po dotknięciu smartfonem prawego klawisza Shift na klawiaturze MateStation S, użytkownik może na przykład przesłać na komputer wybrane pliki i edytować dokumenty. Z kolei technologia Multiscreen Collaboration umożliwia współdzielenie ekranu smartfona lub tabletu na pulpicie komputera, a także obsługę na ekranie MateStation S do trzech aplikacji smartfona czy tabletu jednocześnie.

  MateView –  monitor  do profesjonalnego zastosowania

  MateView to ultrasmukły monitor, który został wyposażony w zaawansowany, 28,2-calowy wyświetlacz 4K+ o jakości Ultra HD, proporcjach ekranu 3:2 i rozdzielczości natywnej wynoszącej 3840 × 2560. W nowym monitorze Huawei zastosowano technologię FullView – wyświetlacz urządzenia zajmuje aż 94% przedniego panelu urządzenia. Obudowa MateView jest bardzo cienka, jej grubość wynosi jedynie 9,3 mm. Ramki urządzenia zostały wykonane z metalu, co w połączeniu z dużą powierzchnią użytkową ekranu sprawia, że monitor prezentuje się elegancko i nowocześnie.

  Ekran MateView wyróżnia się też wiernym odwzorowaniem palety barw sRGB na poziomie 100%, z kolei paleta barw DCI-P3 jest odwzorowana na poziomie aż 98%. Urządzenie otrzymało certyfikat VESA DisplayHDR™ 400, co oznacza, że zapewnia obraz wysokiej jakości w technologii HDR.

  Dbałość o wzrok użytkownika

  Wyświetlacz MateView zapewnia nie tylko wysokie wrażenia wizualne, ale też ochronę oczu użytkownika. W urządzeniu zastosowano technologię ograniczającą emisję niebieskiego światła, której wysoką skuteczność potwierdza certyfikat TÜV Rheinland. Urządzenie posiada też certyfikację potwierdzającą ograniczenie efektu migotania ekranu.

  Praktyczne funkcje

  Monitor Huawei MateView wyróżnia się też funkcją bezprzewodowego łączenia ze smartfonem, tabletem lub laptopem Huawei. Dzięki technologii OneHop Projection, użytkownik może na przykład obsługiwać aplikacje smartfona na ekranie monitora, edytować pliki zapisane na smartfonie, laptopie lub tablecie bezpośrednio na ekranie monitora, bez konieczności podłączania kabli.

  Nowy monitor Huawei oferuje również bogaty wybór portów do szerokiego zastosowania w biurze: po dwa porty USB-C i USB-A, port HDMI 2.0, port Mini DisplayPort i jedno gniazdo audio 3,5 mm.

  Myszy i klawiatury podłączone do monitora MateView mogą być używane jako urządzenia nawigacyjne dla innych podłączonych urządzeń, takich jak laptop czy smartfon. Funkcja ta umożliwia tym samym elastyczne przełączanie się między wieloma urządzeniami bez konieczności ponownego ich podłączania.

  Monitor MateView posiada też inne udogodnienia, podnoszące komfort codziennej pracy, m.in. dotykowy panel sterowania, wbudowane w stojak monitora dwa głośniki o mocy 5W oraz zintegrowane dwa mikrofony, obsługujące algorytmy redukcji szumów i zapewniające promień odbioru dźwięku do czterech metrów. Urządzenie ma też oddzielną strukturę do chowania kabli.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *