Menu
 • Menu

  5 problemów z Wifi, jakie często występują

  Dziś już nikt nie wyobraża sobie posiadania smartfonu bez dostępu do Internetu. Telefon wyposażony w możliwość łączenia z siecią Wifi to podstawa. Koniecznie sprawdź, jakie problemy z Wifi dziś szczególnie często się pojawiają i jak można je naprawić, żeby móc czerpać wszystkie korzyści związane z Twoim sprzętem.

  Wybierz serwis

  Problemy z Wifi mogą spotkać każdego — zarówno, gdy masz już lekko starszy telefon, jak i całkiem nowy. W każdym przypadku możesz skorzystać od razu z pomocy specjalisty. Wtedy nie będziesz potrzebował dalszych instrukcji, bo po prostu wszelkimi sprawami technicznymi zajmie się za Ciebie fachowiec.

  Dzięki temu naprawa Wifi Asus Wrocław zawsze będzie w zasięgu Twoich możliwości. Doświadczone osoby zajmą się Twoim problemem, abyś jak najszybciej mógł korzystać z portali społecznościowych, map Google, filmików na YouTubie i wielu innych funkcjonalności, jakie umożliwia dostęp do Wifi.

  5 najpopularniejszych problemów z Wifi

  Słabe połączenie

  Może się okazać, że problemy z Internetem nie są spowodowane problemami technicznymi, a po prostu wynikają z wolnego połączenia. Zanim udasz się do serwisu, koniecznie sprawdź, czy Wifi nadal nie działa lub działa wolno w telefonie, kiedy wypróbujesz inny router, kartę czy modem. Być może wyczerpałeś limit transferu.

  Źle wpisane hasło

  Sprawdź, czy telefon nie pokazuje powiadomienia, że połączenie Wifi jest niemożliwe z powodu źle wpisanego hasła. Koniecznie wyeliminuj taką możliwość. Hasło znajdziesz zazwyczaj pod urządzeniem lub z tył routera i określane jest jako „key Wifi”. Spisz je tak, żeby uniknąć jakichkolwiek pomyłek.

  Źle działające urządzenie

  Dobrym rozwiązaniem, które nie będzie wymagało od Ciebie wiedzy technicznej, jest zresetowanie routera. Być może to on jest źródłem problemów. Możesz oczywiście to samo zrobić z ze swoim telefonem Asus czy jakimkolwiek innym. Router wyłącz koniecznie z prądu i odczekaj ok. 25 sekund, zanim podłączysz go ponownie. W wielu przypadkach to wystarcza.

  Brak aktualizacji urządzenia

  Inną opcją może być też brak aktualnych aktualizacji systemu. Wiele osób nie chce tracić czasu na aktualizacje, kiedy akurat korzysta ze smartfonu, ale to naprawdę konieczny proces. Dzięki temu całe urządzenie powinno działać sprawniej i co najważniejsze — jest lepiej zabezpieczone przed atakami hakerskimi i innymi zagrożeniami. W ustawieniach masz na pewno możliwość sprawdzenia, czy jest jakaś aktualizacja do wykonania, więc koniecznie to sprawdź.

  Uwaga! Niekiedy dochodzi też do zupełnie innej sytuacji, tj. w wyniku aktualizacji zaczynają pojawiać się błędy z Wifi, wtedy należy odwiedzić swój najbliższy serwis Asus. Być może konieczna będzie nawet wymiana sprzętu.

  Włączony tryb oszczędzania karty sieciowej

  Być może problem tkwi w tym, że masz w telefonie włączony oszczędzanie energii, przez co pojawia się problem z połączeniem Wifi. Jeśli nie ma innego rozwiązania, to wyłącz tę opcję.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *