Menu
 • Menu

  WordPress – jego działanie i zalety

  Coraz więcej osób myśli o zbudowaniu swojej strony internetowej. Jedni decydują się na taki krok z powodów czysto hobbystycznych, inni zaś chcieliby zacząć zarabiać w sieci. Dla wszystkich, którzy chcieliby zbudować swoją pierwszą witrynę, najlepszym narzędziem jest WordPress. Jak działa ta platforma i jakie są jej najważniejsze zalety?

  WordPress

  Czym jest WordPress?

  WordPress to specjalna platforma służąca do tworzenia stron internetowych. Pozwala ona również na szybkie i łatwe edytowanie istniejących już stron. Dzięki WordPressowi można sprawnie publikować nowe teksty na danej witrynie, jak również zamieszczać tam zdjęcia. Obsługa platformy jest na tyle łatwa oraz intuicyjna, że nawet osoby, które mają pierwszy raz z nią styczność, szybko opanują podstawowe funkcje. To jednak nie wszystko, albowiem istnieje możliwość zainstalowania dodatkowych wtyczek, które umożliwiają korzystanie z nowych, bardziej rozbudowanych funkcji. Co ważne, WordPress jest narzędziem darmowym, aczkolwiek należy być przygotowanym na konieczność poniesienia pewnych opłat w związku z funkcjonowaniem danej strony.

  Jak działa WordPress?

  WordPress jest platformą, która została zbudowana za pomocą języka PHP, natomiast do swojego funkcjonowania potrzebuje bazy danych MySQL. Ponadto niezbędna jest także domena internetowa oraz hosting, które umożliwią opublikowanie danej witryny w sieci.

  Domena to nic innego jak adres danej strony internetowej. Każda witryna musi ją posiadać, żeby możliwe było wejście na nią przez innych użytkowników Internetu. Z kolei hosting WordPress to udostępnienie przez dostawcę zasobów serwerowni, czyli po prostu przygotowanie miejsca, które może wykorzystywać dana strona przez całą dobę.

  Te dwa elementy są płatne, aczkolwiek nie wiążą się one z jakimiś bardzo poważnymi wydatkami. Zakup domeny to zazwyczaj kilka bądź kilkanaście złotych, natomiast za jej roczne odnowienie trzeba zwykle zapłacić w granicach 100-200 złotych. Koszt hostingu jest trochę wyższy, wynosi on najczęściej kilkaset złotych rocznie.

  Jakiego rodzaju strony można stworzyć za pomocą platformy WordPress? Otóż może ich być naprawdę bardzo wiele i jedynym poważnym ograniczeniem jest wyobraźnia twórcy. Mogą to zatem być strony-wizytówki, witryny firmowe, forum, portal internetowy, stronę o charakterze osobistym, sklep internetowy, platformę umożliwiającą korzystanie z kursów i szkoleń, platformę członkowską, portfolio, a nawet portal społecznościowy.

  WordPress – zalety platformy

  WordPress ma wiele zalet, które doceniają użytkownicy na całym świecie. Należy wśród nich wskazać:

  • popularność wśród internautów, która gwarantuje możliwość znalezienia w prosty sposób odpowiedzi na wiele pytań dotyczących funkcjonowania narzędzia;
  • intuicyjność oraz prostota użytkowania, dzięki którym nawet osoba, która nigdy wcześniej nie korzystała z platformy, szybko odnajdzie się w jej środowisku;
  • łatwość optymalizacji na stronie, która pozwala na szybkie dodawanie nowych treści oraz modyfikowanie już istniejących;
  • darmowe wtyczki oraz skórki, które pozwalają dopasować funkcjonalność platformy oraz wygląd strony do własnych preferencji i potrzeb;
  • prosta instalacja na serwerze, która sprawia, że praktycznie każdy użytkownik jest w stanie samodzielnie opublikować swoją stronę w Internecie;
  • przyjazność względem pozycjonowania, która umożliwia podjęcie działań mających na celu poprawę widoczności danej strony w wynikach wyszukiwarki Google.

  Wszystkie te cechy sprawiają, że WordPress jest narzędziem niezwykle chętnie wybieranym przez internautów na całym świecie, również w Polsce. W razie ewentualnych problemów może również szybko znaleźć wiele porad, które pozwolą na ich rozwiązanie.

  Udostępnij

  Jedna odpowiedź do “WordPress – jego działanie i zalety”

  1. Janek pisze:

   WordPress najlepiej będzie działał na hostingu z dużymi limitami, ja polecam hostido.pl

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *