Menu
 • Menu

  Volvo XC60 – wciąż na wysokim poziomie

  Volvo XC60

  Volvo XC60

  Volvo XC60 pojawiło się na rynku w 2008 roku i szturmem zdobyło serca klientów. Wiele aut zostało zamówionych jeszcze w przedsprzedaży, a model okazał się prawdziwym sukcesem i dał początek małej rewolucji na rynku SUVów. Od tej pory to Volvo zaczęło wyznaczać standardy swoim flagowcem, a inne firmy starają się naśladować szwedzką markę bardziej, lub mniej udanymi projektami.

  Przez pierwsze 9 lat produkcji Volvo XC60 sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy, stając się liderem w segmencie premium. W 2017 roku Volvo postawiło sobie bardzo trudne zadanie – ulepszyć to, co jest już niemal doskonałe. Nowe Volvo XC60 zostało zaprojektowane całkowicie od nowa. Ryzyko jednak opłaciło się, ponieważ nowy model sprzedaje się znakomicie.

  Wysoka funkcjonalność za nie małe pieniądze

  Niestety pomimo swoich licznych zalet, Volvo XC60 posiada też jedną zasadniczą wadę, Jest nią oczywiście jego cena, która w porównaniu do aut konkurencji jest stosunkowo wysoka. Za najtańszy model z salonu musimy obecnie zapłacić 165 000 pln, otrzymując tylko najsłabiej wyposażoną wersję. Sprawia to, że Volvo XC60 nie jest raczej autem dla przeciętnego Kowalskiego. Ma to jednak swoje zalety, a mowa tutaj o niewielkim spadku wartości auta, które zachowuje dobrą cenę nawet po kilku latach. Należy wspomnieć, że do dzisiaj za modele z 2008 roku trzeba zapłacić na rynku wtórnym nawet 60 000 pln, co jak na 10-letnie auto jest kwotą bardzo wysoką, ale zarazem jest też potwierdzeniem dobrej opinii, jaką cieszy się SUV szwedzkiego producenta wśród kupujących.

  Volvo XC60

  Volvo XC60

  Volvo XC60 to auto przede wszystkim bardzo funkcjonalne, które sprawdzi się zarówno w przypadku samotnych kierowców, jak i rodzin z dziećmi. 505-litrowy bagażnik zmieści wszystko, czego potrzebujemy, a po złożeniu siedzeń możemy otrzymać dodatkowe 900 litrów. Volvo jest świetne na długich dystansach – podróżując nim na autostradzie, nie odczuwamy wielkiego zmęczenia, ponieważ samochód prowadzi się znakomicie, a dzięki wielofunkcyjnemu tempomatowi kierowca ma możliwość oszczędzania sił w czasie długiej jazdy. Do tego XC60 zapewnia wysokie bezpieczeństwo, które jak to zwykle bywa w przypadku Szwedów, nie jest tylko pustym sloganem, a realną wartością.

  Samochód posiada system City Safety, który zwiększa bezpieczeństwo w trakcie jazdy w mieście. Jego częścią jest układ przejęcia kontroli nad torem jazdy (Steer Assist), który w razie realnego zagrożenia może nawet sam przejąć kontrolę nad kierownicą.

  Volvo XC60

  Volvo XC60

  Nowe Volvo może pochwalić się też świetnymi jak na SUVa osiągami. W wersji silnikowej z hybrydowym napędem T8 Twin Engine typu plug-in o łącznej mocy 407 KM przyspieszenie do 100 km/h wynosi zaledwie 5,3 sekundy.

  Wyjątkowy design

  Mówiąc o XC60 nie można pominąć kwestii jego wyglądu. To właśnie dzięki unikalnemu designowi został on pokochany przez klientów właściwie od momentu debiutu na rynku. Bryła nadwozia wygląda bardzo nowocześnie, a prawdziwym hitem okazały się tylne lampy, które są znakiem rozpoznawczym flagowego SUVa Volvo. W nowym modelu uległy one tylko nieznacznym modyfikacjom, nieco inaczej, niż ma to miejsce w przypadku lamp przednich, które to zostały poddane wyraźnemu liftingowi.

  Volvo XC60

  Volvo XC60

  Środek również prezentuje się imponująco. Co prawda, jak to bywa w przypadku Szwedów, nadal panuje tam minimalizm, jednak w przypadku XC60 sprawia on, że całość wygląda niezwykle dostojnie. Pośrodku kabiny znajduje się duży tablet, za pomocą którego obsługiwane są wszystkie najważniejsze funkcje auta. O komfort kierowcy oraz pasażerów dba cztero-strefowa klimatyzacja, która dodatkowo posiada z system oczyszczania wnętrza CleanZone. Ma on za zadanie usuwać z kabiny zanieczyszczenia i szkodliwe cząstki powietrza.

  Pomimo 10 urodzin, auto nie zestarzało się ani trochę, a nowa wersja, chociaż wizualnie podobna do poprzednika, jest kolejnym krokiem naprzód. Doceniają to klienci z całego świata, którzy chętnie zaopatrują się w nowy model. W Polsce, pomimo że to samochód raczej dla finansowej elity, Volvo XC60 również cieszy się niesłabnącą popularnością i nic nie wskazuje na to, by miało się to w najbliższym czasie zmienić.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *