Menu
 • Menu

  Smartfon – naprawiać czy kupić nowy?

  Obecnie telefon komórkowy posiada każdy z nas. W końcu jest to bardzo przydatne i wielofunkcyjne urządzenie, które pozwala nam chociażby skontaktować się z osobą znajdującą się na drugim końcu świata. Czasami jednak telefon niefortunnie wysuwa nam się z ręki i upada na ziemię, w wyniku czego ekran ulega uszkodzeniu. W takiej sytuacji mamy dwie możliwości – oddać smartfon do naprawy lub kupić nowy model.

  Smartfon - naprawiać czy kupić nowy

  Aby określić czy wymiana wyświetlacza będzie opłacalna, należy wziąć pod uwagę cenę naszego telefonu. Jeśli kosztował on dużo, naprawa wyświetlacza powinna być opłacalna, ponieważ koszty z tym związane nie będą wyższe od ceny nowego telefonu. Jeśli jednak za nasze urządzenie zapłaciliśmy nieco mniej, wtedy wymiana ekranu prawdopodobnie będzie zupełnie nie opłacalną inwestycją. Oczywiście są inne czynniki wpływające na to czy warto wymieniać ekran, takie jak chociażby wielkość ekranu.

  Korzystanie z usług profesjonalnych serwisów

  Pierwszym i najlepszym miejscem, w którym możemy naprawić nasz telefon jest specjalny serwis. Każde takie miejsce zatrudnia specjalistów oraz dysponuje profesjonalnymi narzędziami. Jednak zanim skorzystamy z oferty jakiegoś serwisu, warto odwiedzić kilka takich punktów, by porównać ceny i ogólne warunki. Warto również przyjrzeć się opiniom wcześniejszych klientów serwisu lub chociażby zapytać o to czy używane w trakcie napraw materiały są oryginalne.

  Czy wymiana wyświetlacza w zaciszu domowym to dobry pomysł?

  Na początku warto przypomnieć, że najlepiej jest oddać uszkodzony telefon do naprawy w specjalnym serwisie. Jeśli jednak ktoś ma potrzebę wykonania naprawy w swoim domu, musi on spełniać określone warunki. Przede wszystkim niezbędna jest znajomość budowy naszego telefonu, bez tego samodzielna wymiana wyświetlacza jest niemożliwa. Wymiana ekranu to zabieg, który wymaga precyzji oraz odpowiedniego sprzętu. Dlatego drugim wymogiem jest dysponowanie specjalnymi narzędziami do tego typu prac.

  Samodzielna wymiana wyświetlacza jest trudnym zadaniem. Jest duże ryzyko, że w trakcie prac niechcący uszkodzimy nasz nowy ekran lub niepoprawnie nałożymy klej, co spowoduje nieestetyczny wygląd naszego telefonu lub w niektórych przypadkach nawet niepoprawne funkcjonowanie urządzenia.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *