Menu
 • Menu

  Ruszyła produkcja nowego Forda Bronco

  Bronco to jeden z najbardziej charakterystycznych modeli w historii Forda. To prawdziwa terenówka z krwi i kości, podobnie jak jego największy rynkowy konkurent – Jeep Wrangler. Kiedy Ford ogłosił, że pracuje nad nową generacją Bronco, wielu fanów tego modelu nie mogło wręcz ukryć swojej radości. Teraz w Michigan ruszyła produkcja najnowszego wcielenia legendy.

  Ford Bronco

  Nowy Ford Bronco – prawdziwa terenówka

  Nowy Ford Bronco to samochód terenowy z prawdziwego zdarzenia. Świadczy o tym jego niezwykle masywny wygląd, wielkie koła oraz podwyższone nadwozie. Okrągłe przednie reflektory oraz wąskie tylne lampy to z kolei bezpośrednie nawiązanie do pierwszej generacji, która zadebiutowała w 1965 roku. Co ważne, nowe Bronco dostępne jest w trzech wersjach nadwoziowych – 3- i 5-drzwiowej oraz jako Bronco Sport – 5-drzwiowy SUV przeznaczony bardziej do jazdy po asfalcie z możliwością zjechania w lekki teren. Ford oferuje swoim klientom również wiele opcji personalizacji pojazdu.

   

  Pod maską nowego Bronco może pracować jeden z następujących silników benzynowych – 2.3 EcoBoost 270 KM albo sześciocylindrowy 2.7 EcoBoost 310 KM. Samochód oczywiście wyposażono w napęd na cztery koła oraz kilka trybów jazdy, co sprawia, że Bronco to naprawdę dzielna maszyna w każdych warunkach.

  Ford Bronco

  Produkcja już ruszyła

  Pierwsze rezerwacje na nowego Forda Bronco zostały złożone przez klientów już latem 2020 roku. W Stanach Zjednoczonych i Kanadzie dokonano łącznie ponad 190.000 tysięcy zamówień. Jak zatem widać, zainteresowanie samochodem jest ogromne.

  Produkcja Bronco rozpoczęła się w fabryce Forda w Wayne w stanie Michigan. Zakład ten został uprzednio przygotowany do montażu zupełnie nowego modelu.

  Jak przystało na samochód terenowy, nabywcy mogą zdecydować się na wiele dodatkowych opcji wyposażenia, które poprawiają jego użyteczność. To nie tylko dedykowane Bronco akcesoria, ale także głębsze modyfikacje, które mają na celu spersonalizowanie pojazdu pod kątem oczekiwań zamawiającego. Łącznie dostępnych jest ponad 200 dodatkowych akcesoriów.

  Ford Bronco

  Ford Bronco – legenda amerykańskiej motoryzacji

  Ford Bronco jest bez wątpienia ikoną amerykańskiej motoryzacji. Jeśli chodzi o samochody terenowe, może z nim konkurować jedynie Jeep Wrangler.

  Pierwsza generacja Bronco pojawiła się w 1965 roku. Dostępna była jako 3-drzwiowy SUV, 2-drzwiowy kabriolet oraz 2-drzwiowy pick-up. W 1977 roku zadebiutowała druga generacja, którą można było nabyć wyłącznie jako 3-drzwiowy SUV. Dwa lata później Ford zaprezentował trzecią odsłonę Bronco. W 1986 roku na rynek weszła następna generacja, a w 1991 roku kolejna, której produkcję zakończono po pięciu latach. Bronco zostało zastąpione modelem Explorer, który był większy i bardziej nastawiony na komfort podróżowania niż na możliwości jazdy w ciężkim terenie. W ten sposób Ford wycofał ze swojej oferty jedyny prawdziwy samochód terenowy.

  Współczesna oferta samochodów terenowych kurczy się z roku na rok. Klienci wolą bowiem bardziej uniwersalne SUV-y, którymi rzadko zjeżdżają z asfaltu. Niemniej jednak na rynku wciąż jest miejsce dla prawdziwych twardzieli, takich jak na przykład Bronco.

  AutoVIPek 

  foto: fordmedia.pl

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *