Menu
 • Menu

  Nowa oferta OVHcloud

  OVHcloud rozszerza ofertę AI o pełną gamę innowacyjnych rozwiązań bezserwerowych, opartych na procesorach graficznych najwyższej klasy i nowych serwerach Bare Metal wyposażonych w procesory graficzne

  OVHcloud, europejski lider chmury obliczeniowej, w odpowiedzi na dynamiczne potrzeby klientów, urzeczywistnia założone cele w zakresie sztucznej inteligencji, realizując strategię, dzięki której rozwiązania AI stają się proste i przystępne cenowo. W realiach, w których generatywna sztuczna inteligencja zmienia świat, ambicją OVHcloud jest wspieranie w rozwoju firm klientów poprzez dostarczanie łatwych i atrakcyjnych cenowo rozwiązań AI, napędzanych najnowszymi procesorami GPU celem demokratyzacji sztucznej inteligencji. Aby urzeczywistnić rewolucję AI , strategia OVHcloud w zakresie AI koncentruje się na oferowaniu czterech kluczowych elementów, począwszy od wydajnych i potężnych zasobów obliczeniowych, zoptymalizowanych zbiorów danych, narzędzi w formie oprogramowania przez zaawansowane umiejętności.

  Zasoby obliczeniowe z szeroką gamą procesorów GPU do obsługi centrów danych

  Aby uprościć organizacjom dostęp do łatwej i przystępnej cenowo sztucznej inteligencji, OVHcloud wykorzystuje 20-letnie doświadczenie w dziedzinie infrastruktury dzięki unikalnemu, pionowo zintegrowanemu modelowi. Grupa zapewnia przyjazne dla środowiska zasoby obliczeniowe korzystające z autorskiego systemu chłodzenia wodnego. Oprócz zapowiedzianego wcześniej procesora NVIDIA DGX H100, dostępnego dla wybranych klientów, Grupa wprowadza dziś nowe instancje obliczeniowe GPU z NVIDIA H100 PCIe w konfiguracji od 1 do 4 układów, dużą ilością pamięci RAM oraz wydajną lokalną pamięcią masową. Dostępny od zaraz, NVIDIA H100 PCIe dołącza do oferty NVIDIA A100, a także dostępnych wkrótce procesorów NVIDIA L40S, NVIDIA L4 i NVIDIA A10.

  Dla organizacji, które korzystają z dedykowanych serwerów Bare Metal z mocą GPU do zastosowań takich jak uczenie maszynowe, głębokie lub wdrażają duże modele językowe, OVHcloud wprowadza nowe serwery referencyjne HGR-AI-2 z procesorem GPU NVIDIA L40S. Nowy serwer HGR-AI-2, dostępny wiosną tego roku, wykorzystuje procesor graficzny NVIDIA L40S z rdzeniami Tensor czwartej generacji i silnikiem FP8 Transformer Engine, zapewniając wysoką wydajność niezbędną do obsługi zadań związanych z AI zarówno w zakresie uczenia, jak i wnioskowania.

  Jeszcze w tym roku zostaną wprowadzone nowe serwery SCALE GPU dla klientów potrzebujących serwerów Bare Metal wyposażonych w procesory graficzne. Trzy nowe produkty z linii procesorów graficznych SCALE znajdą zastosowanie w renderowaniu 3D, obróbce wideo i wnioskowaniu opartym na danych, dzięki procesorom graficznym NVIDIA L4 Datacenter. Oparty na architekturze GPU NVIDIA Ada Lovelace, NVIDIA L4 jest uniwersalnym procesorem graficznym dla każdego obciążenia z rozszerzonymi możliwościami sztucznej inteligencji i wideo, zapewniającym wydajne zasoby obliczeniowe dla grafiki, symulacji, nauki o danych i analizy danych.

  Optymalizacja zbiorów danych dzięki OVHcloud Data Platform maksymalizującej prywatność danych

  Obok wprowadzanych nowości i zgodnie z przyjętą strategią AI, OVHcloud poszerza portfolio danych i narzędzi. OVHcloud Data Platform jest nową, kompleksową usługą ogłoszoną podczas OVHcloud Summit i jest rozwiązaniem typu low-code do zarządzania i analizy danych. Oferuje klientom kompletną i łatwą metodę zarządzania danymi z możliwością gromadzenia (za pomocą ponad 50 konektorów), przechowywania, analizowania i wizualizowania danych oraz zarządzania nimi.

  Nowe rozwiązanie zapewnia bezpieczeństwo danych przed nieautoryzowanym dostępem i naruszeniami, przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z przepisami. Usługa OVHcloud Data Platform ułatwia analitykom danych i analitykom biznesowym start nowych projektów za pomocą kilku kliknięć, poprzez wybranie interesujących ich informacji w usłudze Data Lakehouse. Rozwiązanie jest przeznaczone do zastosowań takich jak efektywniejsze zarządzanie relacjami z klientami lub zoptymalizowane zarządzanie zapasami.

  Bezserwerowe narzędzia dla sztucznej inteligencji i ekosystemu partnerów

  Od fazy koncepcyjnej po produkcję, OVHcloud intensywniej wesprze pracę klientów z danymi poprzez łatwy w użyciu zestaw bezserwerowych narzędzi: AI Notebooks, AI Training i AI Deploy, zaprojektowanych pod kątem eksperymentowania z użyciem danych, trenowania modeli i wprowadzania ich do produkcji.

  Narzędzia te to zaawansowane rozwiązania, oparte na stworzonej przez OVHcloud wydajnej infrastrukturze do obsługi sztucznej inteligencji, w tym ogłoszonych niedawno procesorach NVIDIA H100 PCIe, A100, V100S oraz nadchodzących L40S i L4, i wykorzystujące technologie będące branżowym standardem. Zostały zaprojektowane tak, aby szybko i łatwo umożliwić efektywną pracę analitykom danych i inżynierom zajmującym się uczeniem maszynowym.

  Ponadto OVHcloud rozwija usługę AI Endpoints. Bezserwerowe rozwiązanie skierowane do twórców oprogramowania i integratorów. OVHcloud AI Endpoints zapewnia dostęp do wielu różnych modeli AI poprzez proste w obsłudze punkty końcowe interfejsu programowania aplikacji, które nie wymagają od użytkownika specjalistycznej wiedzy. Dzięki wykorzystaniu infrastruktury OVHcloud usługa AI Endpoints udostępnia pełną ochronę danych (wejściowych i wyjściowych) i oferuje programistom możliwość testowania punktów końcowych przed wysłaniem żądań API. Obejmując dostęp do szeregu wiodących na rynku modeli AI, takich jak BERT, YOLO lub Mistral 7B, usługa AI Endpoints zaoferuje w dniu premiery wiele różnych modeli.

  Firma wprowadza również usługę AI App Builderw pełni zarządzane bezserwerowe rozwiązanie do łatwego tworzenia kontekstowych asystentów opartych na generatywnej sztucznej inteligencji. Narzędzie to umożliwia klientom wprowadzanie prywatnych zbiorów danych w bezpiecznym środowisku chmurowym, wybieranie najnowszych dużych modeli językowych jednym kliknięciem, a następnie wdrażanie kodu gotowego do wykorzystania w aplikacji.

  Planując rozwój ekosystemu zaawansowanych umiejętności związanych ze sztuczną inteligencją OVHcloud współpracuje z wieloma integratorami i partnerami. Firma oferuje webinaria w tym zakresie, a jej przedstawiciele będą obecni na festiwalu sztucznej inteligencji World AI Cannes Festival w Cannes we Francji w dniach 8-10 lutego.

  „Naszą misją w OVHcloud jest uczynienie sztucznej inteligencji dostępnej i łatwej w użyciu dla firm, zwłaszcza biorąc pod uwagę złożoność tej dziedziny i związane z nią wyzwania. Z dumą przedstawiamy kompletną gamę rozwiązań, które pomogą organizacjom w pełni korzystać z możliwości oferowanych przez sztuczną inteligencję. Nowa oferta OVHcloud zapewnia wszystko, czego potrzebują przedsiębiorstwa, aby odnieść sukces w transformacji, dzięki korzyściom płynącym z naszej otwartej i zaufanej chmury, niezrównanemu stosunkowi wydajności do ceny oraz tak pożądanej „odwracalności”. Dzięki innowacyjności zakorzenionej w podstawowych wartościach OVHcloud, to dopiero początek naszej podróży w kierunku AI” – powiedział Michel Paulin, CEO OVHcloud                                                                                                                    

  Cena i dostępność

  Instancje GPU OVHcloud z układem NVIDIA H100 PCIe są już dostępne w chmurze publicznej w cenie od 2,80 euro za godzinę. Zarządzane rozwiązania AI oparte na układzie H100 PCIe są dostępne w cenie 3,10 euro za godzinę (fakturowane za minutę).

  Instancje GPU NVIDIA L40S, L4 i A10 pojawią się wiosną tego roku w chmurze publicznej w cenie od 1,40 euro za godzinę za instancje L40S oraz 0,75 euro za godzinę za instancje L4. Nowe serwery dedykowane HGR-AI-2 Bare Metal będą dostępne jako referencje do zamówienia w marcu w Europie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, a następnie w Azji. Rozwiązania SCALE-GPU pojawią się w tym roku w tych samych regionach geograficznych.

  materiał prasowy 

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *