Menu
 • Menu

  Nowy Hyundai Kona już dostępny!

  Południowokoreańska marka Hyundai Motor Company właśnie wypuściła na rynek odmienioną wersję, debiutującego w 2017 roku modelu Kona. Co w nowym modelu ma do zaoferowania producent?

  Nowy Hyundai Kona

  Hyundai Kona to crossover klasy miejskiej z 2017 roku, który od momentu wprowadzenia do sprzedaży szybko stał się jednym z najpopularniejszych modeli w swoim segmencie. Szacuje się, że w ciągu trzech lat do Europy trafiło ponad 230 000 egzemplarzy tego niezwykle oryginalnego auta. Co więcej, model ten z roku na rok odnotowywał wzrost sprzedaży.

  Przede wszystkim Hyundai Kona w wersji z 2021 roku nie przestaje zaskakiwać eleganckim i przykuwającym uwagę designem. Poza wyglądem producent zdecydował się na zmiany w układzie napędowym i zastosowanie wydajniejszych jednostek. Modernizacji doczekało się także wyposażenie samochodu skutkujące zwiększeniem bezpieczeństwa, komfortu jazdy kierowcy i pasażerów a także funkcji multimedialnych. Na uwagę zasługuje również rozszerzenie oferty sprzedażowej modelu Kona o wersję sportową N Line.

  Hyundai zdecydował się ze zrezygnowania z dwóch rozwiązań kolorystycznych modelu Kone – Lime Twist i Sunset Orange. W ich zamian zaproponował nieco bardziej gustowną stylistykę o nazwie Night. Stanowi ona połączenie pożądanego przez kierowców turbodoładowanego silnika benzynowego z wyrafinowanymi elementami wyglądu zewnętrznego samochodu, do których zaliczyć można między innymi oświetlenie zewnętrzne LED, a także czarne i połyskujące alufelgi.

  Nowy Hyundai Kona – oferta silnikowa

  Producent oferuje ulepszone i jednocześnie przyjazne dla środowiska układy napędowe. Pod względem osiągów należy tutaj wyróżnić silnik 1.6 T-GDI Smartstream z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów (7DCT), gwarantujący moc 198 KM. Rozwiązanie to dostępne jest w wersjach z napędem na cztery lub dwa koła. Ponadto, nowy Hyundai Kona dostępny jest z 48-woltowym napędem hybrydowym współpracującym z silnikiem wysokoprężnym Smartstream 1.6 o mocy 136 KM, wyposażonym w siedmio- lub sześciobiegową, inteligentną skrzynię biegów. Podobnie jak w poprzedniej wersji silnikowej, i to rozwiązanie dostępne jest z napędem na cztery koła. Hybrydowy układ napędowy jest także oferowany z silnikiem benzynowym 1.0 T-GDI Smartstream o mocy 120 KM.

  Nowy Hyundai Kona

  Dostępne wersje nowego Hyundaia Kona

  Hyundai Kona oferowany jest w czterech podstawowych wersjach. Classic Plus stanowi wersję podstawową z najmniejszym z dostępnych we wszystkich rozwiązaniach silnikiem 1.0 T-GDI 6MT 2WD o mocy 120 KM. Jego ceny zaczynają się od około 74 000 zł. W zakresie tej wersji zmiany w stosunku do modelu z 2017 roku dotyczą głównie wzbogacenia wyposażenia o system multimedialny z  8-calowym ekranem dotykowym, radiem DAB i bezprzewodową łącznością dedykowaną dla urządzeń Apple i z systemem Android. Co więcej w Hyundaiu Kona Classic Plus zamontowano komputer pokładowy z 4,2-calowym wyświetlaczem. Wersja podstawowa to także wyposażenie poprawiające bezpieczeństwo jazdy, między innymi kamera cofania, asystent unikania kolizji (FCA) z funkcją wykrywania pieszych, a także asystent kontroli pasa (LFA) czy przednie i boczne poduszki powietrza.

  Druga z wersji Hyundaia Kona to wersja Comfort, za którą w salonie należy dopłacić około 7 000 zł. Pod maską w tej wersji znajduje się ten sam silnik co w rozwiązaniu podstawowym. Istnieje jednak możliwość zastąpienia go mocniejszą jednostką o mocy 198 KM w wersji z napędem na dwa lub na cztery koła. Comfort to rozszerzenie wersji podstawowej ponadto o 16-calowe felgi aluminiowe, klimatyzację automatyczną i praktyczną w okresie jesienno-zimowym funkcją szybkiego odparowywania szyb. Poza tym, wersja ta oferuje tylne czujniki parkowania, a także wejście USB, zwiększając tym samym multimedialną kompatybilność samochodu z urządzeniami mobilnymi. Co więcej Hyundai w wersji Comfort umożliwia poszerzenie funkcji samochodu w dwóch pakietach, Winter – o podgrzewane, przednie fotele i Navi – o specjalny system multimedialny.

  Kolejną, trzecią wersją Hyundaia Kona jest Style. Tu także zamontowano silnik 1.0 T-GDI, tym razem z możliwością współpracy z 7-biegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów (7DCT). Spośród pozostałych wersji, Style wyróżnia się na tle wizualnym za sprawą przyciemnianych szyb, cyfrowych zegarów z kolorowym ekranem. Ponadto, jego wyposażenie zostało poszerzone o dodatkowe czujniki parkowania i deszczu, regulowany i podgrzewany fotel pasażera. Podobnie jak dla wersji Comfort,  Hyundai oferuje dwa pakiety wersji Style, wzbogacający multimedialnie Navi i Tech, zawierający w sobie między innymi tempomat w funkcji Stop&Go, elektrycznie składane lusterka czy systemy zwiększające bezpieczeństwo na drodze – BCA i FCA.

  Najbogatszą i zarazem najbardziej reprezentatywną wersją Hyundaia Kona jest Premium. Jej cena jest blisko dwukrotnie większa od wersji podstawowej. Nic dziwnego, bowiem poza wszystkimi oferowanymi w poprzednich rozwiązaniach funkcjami kierowca otrzymuje ponadto szereg dodatowych. Wśród najważniejszych wymienić należy podgrzewane fotele tylne, bezprzewodową ładowarkę do urządzeń mobilnych, czy asystent jazdy HDA. Ponadto, wersja Premium umożliwia montaż elektrycznego okna dachowego.

  Nowy Hyundai Kona

  Sportowa wersja N Line

  Poza opisanymi wyżej czterema wersjami na szczególną uwagę zasługuje zupełnie nowa sportowa odmiana modelu Hyundai Kona o nazwie N Line. Pod kątem wizualnym sportowy charakter z zewnątrz samochodu nadany został głównie poprzez dynamiczny kształt przedniego zderzaka, większe wloty powietrza oraz 18-calowe felgi aluminiowe. Ponadto, w tył zderzaka modelu Kona w wersji N Line zamontowany został dyfuzor, kontrastujący z kolorystyką samochodu, a także podwójna końcówka wydechu.

  Od wewnątrz z kolei o sportowym charakterze wersji N Line przypomina stylowa tapicerka materiałowa (lub skórzano-zamszowa) z licznymi przeszyciami i logiem N. Pozytywne wrażenia optyczne potęguje utrzymanie kolorystyki wnętrza pojazdu w czarnej tonacji z charakterystycznymi, czerwonymi akcentami.

  Sportowy charakter samochodu Hyundai Kona N Line to jednak nie tylko design. O emocje z jazdy producent zadbał umieszczając pod maską w tej wersji silnik 1.6 T-GDI 7DCT 2WD o mocy 198 KM.

  AutoVIPek

  Udostępnij

  2 odpowiedzi na “Nowy Hyundai Kona już dostępny!”

  1. serafinS pisze:

   Tu jak z Subaru – poprzedni był ładniejszy

  2. AUTOMANIAK pisze:

   Fajny

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *