Menu
 • Menu

  Czapek & Cie wraca do Polski

  Szwajcarska manufaktura zegarków Czapek & Cie wraca na polski rynek po ponad 100 latach nieobecności i prezentuje limitowaną edycję czasomierza Warszawianka. Projekt stanowi hołd dla założyciela przedsiębiorstwa oraz historii jego rodzimego kraj

  Czapek & CieCzapek & Cie to szwajcarska manufaktura zegarków z polskim rodowodem. Jej założycielem był Franciszek Czapek, zegarmistrz i weteran powstania listopadowego, który po upadku zbrojnego zrywu wyemigrował do Szwajcarii, gdzie oddał się bez reszty budowie zegarków.

  Współpracował tam z Antonim Patkiem, a jego własne przedsiębiorstwo poza zakładem produkcyjnym w Genewie, posiadało salony w centrum Paryża i Warszawy, a także zaopatrywało dwór cesarza Napoleona III.

  Czapek & Cie – Warszawianka

  Powstanie modelu Warszawianka stało się możliwe dzięki współpracy manufaktury Czapek & Cie z polską firmą Wealth Solutions, będącą ekspertem w budowaniu kolekcji rzadkich trunków, dzieł sztuki oraz zegarków.

  Na tarczy tego czasomierza, na godzinie 12 umieszczone zostało godło Królestwa Polskiego z okresu powstania listopadowego. To oczywiście odwołanie do żołnierskiej karty w życiorysie Czapka, który służył w Gwardii Narodowej i walczył w Warszawie.

  Z kolei szóstka w odróżnieniu od pozostałych  cyfr na tarczy nie jest czarna, lecz czerwona. W ten sposób zdecydowano się zaznaczyć godzinę, w której doszło do wybuchu powstania listopadowego.

  Czapek & CieWers „Żyj swobodo, Polsko żyj” wymalowany na tarczy jest fragmentem Warszawianki, patriotycznej pieśni od której wziął nazwę cały projekt.

  Ponadto w kaboszonie zegarka odnajdziemy bursztyn, będący jednym ze znaków rozpoznawczych Polski na świecie. W rezultacie powstał wyjątkowy zegarek, łączący szwajcarską precyzję z polską duszą.

  Limitowana edycja zegarka Warszawianka liczy zaledwie 15 egzemplarzy (5 w kopercie wykonanej z różowego złota 5N i 10 w wykonanej ze stali XO) i jest dostępna wyłącznie za pośrednictwem firmy Wealth Solutions.

   

  Udostępnij

  3 odpowiedzi na “Czapek & Cie wraca do Polski”

  1. MICHAŁ pisze:

   pozostałe modele manufaktury CZAPEK można zobaczyć w Poznaniu na Placu Wolności 😉

  2. Zosia pisze:

   Piękny
   Jaka Cena?

  3. Czasocholik pisze:

   Ile to cudo kosztuje?

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *