Menu
 • Menu

  Auto z drugiej ręki – jak kupić, by nie stracić

  auta poleasingoweTrudno jest znaleźć samochód używany, który będzie w stu procentach spełniał oczekiwania. Można jednak zminimalizować ryzyko, iż nabędzie się pojazd wyeksploatowany, powypadkowy czy w złym stanie technicznym. Podchodząc do zakupu z głową na pewno uda się znaleźć używane auto, które posłuży przez kolejne lata.

  Poleasingowe auto warte zainteresowania

  Coraz częściej i coraz chętniej kupowane są auta poleasingowe. Powodem jest głównie cena, bo salonowe modele niestety są bardzo drogie a dodatkowo ich wartość szybko spada a samochody po firmie, owszem mają na swoim koncie wiele kilometrów, ale nadal to trzy lub pięcioletnie pojazdy, które mają nienaganny stan techniczny, pełną dokumentację serwisową i co ważne można nabyć je na kredyt. Firm oferujących pojazdy poleasingowe nie brakuje, więc warto najpierw zainteresować się takimi autami, a  szukając na autakrajowe.com.pl uda się zapewne znaleźć wymarzone cztery kółka, a dopiero później szukać wśród prywatnych ogłoszeń.

  Auto z zachodu czy poleasingowe?

  Moda na sprowadzanie pojazdów z zagranicy powoli traci na popularności. Wielu kierowców sądzi, iż jeśli kupi auto od handlarza niemieckimi samochodami, to zyska gwarancję jakości. Niestety tak to nie działa, bo nadal nie wiadomo jaką historię posiada. Zapewnienie, że pojazd pochodzi od starszego pana, który prawie nim nie jeździł jest mocno naciągane, dlatego by zminimalizować ryzyko, lepiej zainwestować w auto poleasingowe i mieć pewność, z jakiego źródła pochodzi i w jakim stanie ogólnym jest. Firmy zajmujące się sprzedażą poleasingowych pojazdów są w stanie udokumentować każdą naprawę, kolizję, autentyczny stan licznika, a czy handlarz w tej kwestii powie prawdę? Raczej nie, bo wtedy jego oferta przestanie być atrakcyjna.

  Auto po leasingu- jak je wybrać?

  Samochody pochodzące z wynajmu długoterminowego dla wielu kierowców nie są atrakcyjne z powodu dużego przebiegu. Jednak wysoki stan licznika nie jest regułą, bo wszystko zależy, w jakiej firmie służyło. Wyższe klasy samochodów na pewno nie jeździły z przedstawicielami handlowymi, nie były wykorzystywane do transportu różnych rzeczy a tym samym licznik nie pokaże znacznej eksploatacji. Oczywiście takie samochody będą droższe, jednak są warte zainteresowania, bo pochodzą z firm gdzie służyły pracownikom wyższego szczebla. Oczywiście wybierając samochód po leasingu warto najpierw określić swoje kryteria i zasoby portfela, choć w kwestii finansowania zakupu problemu raczej nie będzie, gdyż firmy umożliwiają kilka form płatności.

  Pełna dokumentacja aut poleasingowych

  Dużą zaletą przemawiającą na korzyść samochodów poleasingowych jest fakt, że zazwyczaj posiadają pełną dokumentację. Firmy sprzedające je udostępniają książkę serwisową, więc bez trudu można sprawdzić dokonane naprawy, czy pojazd jest powypadkowy, jaki jest faktyczny stan silnika itp. Decydując się na kupno auta sprowadzanego z zagranicy bądź z prywatnego ogłoszenia można powiedzieć, że kupuje się kota w worku.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *