Menu
  • Menu

    Schneider Electric odpowiada na wyzwania edge computing

    Pierwsze na rynku miniaturowe centrum przetwarzania danych 6U serii C oparte na platformie EcoStruxure™, dzięki nisko-profilowej konstrukcji zajmuje o 60% mniej miejsca zapewniając jednocześnie możliwość montażu dużych serwerów edge. Jednocześnie nowy system specjalistycznej oceny podatności urządzeń EcoStruxure IT Expert zwiększa bezpieczeństwo cybernetyczne.

    centrum przetwarzania danych

    Naścienne miniaturowe centrum przetwarzania danych EcoStruxure 6U serii C

    Edge computing jest jedną z największych szans i jednym z największych wyzwań stojących przed informatyką. Rozwój technologii przyszłości, takich jak drony czy autonomiczne samochody będą potrzebowały możliwości przetwarzania danych niezależnie od tego, czy będą w danym momencie w stanie się połączyć z chmurą. Jednak nawet w bardziej stacjonarnych środowiskach – jak fabryki czy opieka zdrowotna – rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania umożliwiające przetwarzanie danych niezależne od usług chmurowych. Sprawia to, że zapotrzebowanie na sprzęt dla edge computing rośnie niezwykle szybko. Do 2025 r. wartość tej branży może osiągnąć nawet 200 mld USD.

    Popyt na taki sprzęt będzie napędzany przez różne branże, stąd też konkretne rozwiązania technologiczne muszą być łatwo skalowalne i umożliwiać łatwe dostosowanie do potrzeb bardzo zróżnicowanych klientów. Pod tym kątem są tworzone najnowsze wersje połączonych systemów Schneider Electric, czyli centra danych EcoStruxure.

    Dzięki integracji mocy obliczeniowej oraz systemów chłodzenia, montażu i zarządzania, wspierają one wdrażanie rozproszonych sieci IT we wszystkich środowiskach – od niewielkich serwerów edge-owych do ogromnych centrów danych opartych na rozwiązaniach w chmurze. W ramach nowej oferty Schneider Electric wprowadza na rynek pierwsze tego typu rozwiązanie w postaci naściennego miniaturowego centrum danych EcoStruxure 6U, opracowanego pod kątem wsparcia dużych serwerów typu edge montowanych w szafach niskoprofilowych, umożliwiających maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

    Wyzwania edge computing

    Zdecentralizowana natura edge computing sprawia, że nie zawsze specjalistyczna obsługa informatyczna jest dostępna. Konieczne jest więc wykorzystanie systemów, które są proste w montażu i odporne na różne warunki środowiskowe. System naścienny 6U od Schneider Electric został opracowany właśnie pod kątem oszczędności miejsca i wytrzymałości. Umożliwia bezpieczną instalację naścienną dużych, masywnych serwerów typu edge, sprzętu sieciowego i zasilaczy UPS, dzięki czemu zajmują one mniej miejsca. Standaryzowane sposoby wdrażania umożliwiają szybką instalację, a zintegrowane filtry przeciwpyłowe i chłodzenie wentylatorowe czynią z tych systemów idealne rozwiązanie dla przemysłu lekkiego. Wszystko to sprawia, że nawet w środowiskach nieinformatycznych można korzystać ze wsparcia krytycznych operacji biznesowych oferowanych przez edge computing.

    „Dzięki kreatywnej konstrukcji i funkcjonalności naściennego miniaturowego centrum przetwarzania danych 6U opartego na platformie EcoStruxure, mamy możliwość otwarcia się na nowe możliwości wdrażania odpornych systemów IT typu edge, a cyfrowa transformacja staje się rzeczywistością” – mówi Jim Simonelli, Senior Vice President ds. rozwoju przedsiębiorstw w oddziale Secure Power w firmie Schneider Electric. „Schneider Electric we współpracy z partnerami jest w stanie zapewnić pełne, znormalizowane rozwiązania w zakresie infrastruktury IT, oferujące prostotę wdrożenia i kompatybilność. W pełni zintegrowane rozwiązanie w postaci centrum danych EcoStruxure obejmuje zdalny dostęp do usług i funkcji monitorowania EcoStruxure IT i Asset Advisor 24/7, zapewniając odporność rozwiązań w chmurze typu edge.”

    Zwiększenie cyberbezpieczeństwa

    Jako nowa forma zarządzania danymi, edge computing musi także sprostać nowym wyzwaniom z dziedziny cyberbezpieczeństwa. Z uwagi na stały postęp technologiczny, konieczne było przygotowanie sposobu na ograniczenie cyberzagrożeń przy jednoczesnej minimalizacji obciążenia dla użytkownika. Jedną z odpowiedzi na to wyzwanie jest nowy system specjalistycznej oceny podatności urządzeń wprowadzony przez Schneider Electric. Rozwiązanie to pomaga klientom w identyfikacji i raportowaniu podatności na zagrożenia systemów, zapobieganiu zagrożeniom, spełnianiu wymagań polityki i przepisów dotyczących bezpieczeństwa oraz pozwala na zapoznanie się z najlepszymi praktykami branżowymi.

    Dzięki temu, system pomaga użytkownikowi w szybszym i łatwiejszym określeniu zagrożeń dla używanego przez niego systemu. Umożliwia to wprowadzenie odpowiednich środków zaradczych, które zminimalizują ryzyko cyberataku i tym samym zapewnią lepszą ochronę dla danych klienta. Na razie system Schneider Electric działa tylko z urządzeniami firmy, ale w przyszłości ma współpracować także z systemami innych producentów.

     

    Udostępnij

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *