Menu
 • Menu

  O czym musisz pamiętać, wybierając piec na pellet?

  Chcesz zacząć ogrzewać pomieszczenia, a jednocześnie zależy Ci na rozwiązaniu, które jest przyjazne dla środowiska? Jednym z najchętniej wybieranych opcji są piece na pellet. Przede wszystkim ze względu na możliwość wykorzystywania biomasy. Chcesz poznać więcej szczegółów, dotyczących tego rozwiązania? Przygotowaliśmy dla Ciebie, kilka najważniejszych faktów na temat tego pieca.

  piec na pellet

  Co to jest pellet?

  To właśnie pellet stanowi najważniejszy element pieców, które opierają się na jego działaniu. Czy wiesz, co to jest? Otóż pellet to rodzaj stałego paliwa, mającego formę granulatu, uzyskiwanego z biomasy. Poza tym może być wykorzystywany w różnego rodzaju piecach czy kominkach. Dzięki temu jest naprawdę uniwersalny, choć musisz zdawać sobie sprawę z tego, że największą efektywność cieplną uzyskasz wówczas, gdy skorzystasz z dedykowanych pieców typu https://firmamtm.pl/pl/20-piece-na-pellet. Zwróć również uwagę na to, że pellet powstaje z odpadów drzewnych i produktów ubocznych rolnictwa. Dlatego masz pewność, iż jest to w pełni ekologiczna opcja.

  4 fakty na temat pieców na pellet

  Zwróć uwagę na to, że piece na pellet są nie tylko nowoczesne, ale przede wszystkim naprawdę funkcjonalne. Właśnie z tego powodu zyskują coraz większą popularność. Przede wszystkim warto podkreślić, że pellet jest o wiele wygodniejszy i łatwiejszy w przechowywaniu od węgla. Chcesz skorzystać z tego rozwiązania? Zatem przekonaj się, czym wyróżnia się taki piec.

  Automatyczne działanie

  Obsługa i sposób działania pieca na pellet jest bardzo prosta. W końcu jest w pełni zautomatyzowana. Tak naprawdę Twoje działanie ogranicza się do uzupełnienia budulca, zaznaczenia odpowiednich opcji i włączenia. Zauważ także, iż najnowsze urządzenia zostały dodatkowo wyposażone w automatyczny palnik. Dzięki temu nie musisz tego robić ręcznie, co zwiększa bezpieczeństwo w trakcie użytkowania. Poza tym sprzęty typu piece na pellet Firmy MTM zostały wyposażone w czujnik temperatury oraz zawór wodny. To bardzo przydatny element, ponieważ stanowi dodatkowe zabezpieczenie na wypadek osiągnięcia zbyt wysokiej temperatury.

  Niska emisja substancji smolistych

  Zależy Ci na czystym powietrzu w domu i na zewnątrz? W takim razie piece na pellet na pewno Ci się spodobają. W końcu charakteryzują się niską emisją substancji smolistych. Dzięki temu masz pewność, że dbasz o wysoką jakość powietrza. Po prostu to urządzenie jest nowoczesne, a przede wszystkim stworzone z myślą o przyszłości.

  Stosowanie odnawialnego paliwa

  Warto zwrócić uwagę na to, że pellet to rodzaj odnawialnej biomasy. Ten fakt ma znaczenie nie tylko dla środowiska, ale również dla Ciebie. W końcu masz pewność, że stosujesz budulec korzystny dla przyrody. Poza tym wpływa to na cenę pelletu, która jest niższa od drewna czy węgla. W ten sposób możesz sporo zaoszczędzić pomimo dość wysokiej kwoty, jaką musisz zapłacić za sam piec.

  Niewielka ilość popiołu

  W nowoczesnych domach i mieszkaniach kotłownie znajdują się na tym samym poziomie, co salon, jadalnia czy kuchnia. Dlatego jeszcze ważniejsze jest utrzymanie czystości w tym pomieszczeniu. Doskonale radzi sobie z tym piec na pellet, ponieważ produkuje on niewielką ilość popiołu. Właśnie z tego powodu jest to stosunkowo czyste rozwiązanie. Choć jednocześnie musisz regularnie dbać o konserwację tego pieca. Wtedy na pewno przez długi czas będzie dobrze działać, a przede wszystkim spełniać Twoje oczekiwania.

  materiał sponsorowany

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *