Menu
 • Menu

  Najważniejsze informacje dotyczące baterii trakcyjnych dla wózków widłowych i platformowych

  Wózki widłowe i platformowe to pojazdy elektryczne wykorzystywane w wielu branżach, na czele z magazynową. Do ich zasilania służą baterie trakcyjne. Sprawdźmy, czym charakteryzują się te urządzenia.

  bateria trakcyjna

  Bateria trakcyjna – co to takiego?

  Bateria trakcyjna to rodzaj akumulatora, stosowany do napędzania i zasilania silników montowanych w wózkach elektrycznych. Wykorzystywana jest w wózkach widłowych, platformowych czy paletowych. Oprócz tego, napędzać może również podnośniki oraz maszyny czyszczące. Na rynku dostępne są różne rodzaje tego typu urządzeń, przykładowo kwasowo-ołowiowe z płynnym elektrolitem bądź litowo-ołowiowe. Rzecz jasna, typ, moc i jakość baterii trakcyjnej musi być odpowiednia do danego wózka, a także warunków, w jakich pracuje.

  Bateria trakcyjna do ciężkiej pracy

  Jeśli wózki widłowe i platformowe w naszej firmie pracują w trudnych warunkach i/lub systemie wielozmianowym, zasilane być muszą odpowiednio mocnymi bateriami trakcyjnymi, przystosowanymi do krótkiego czasu ładowania. Warto zwrócić uwagę przykładowo na baterie POWER Effect – dostępne pod adresem: linkzpu.pl. Są to baterie trakcyjne kwasowo-ołowiowe z płynnym elektrolitem. Bazują one na specjalnie zaprojektowanej technologii wykorzystania włókien poliestrowych (osłony wielorurkowej), zastosowanych do produkcji płyty. Technologia ich wytwarzania została zmodyfikowana w taki sposób, aby seria baterii trakcyjnych POWER Effect sprostała nawet najbardziej wymagającym zadaniom.

  Dobra bateria trakcyjna – cechy i zalety

  Jakimi zaletami odznaczać się powinny wysokiej jakości baterie trakcyjne, zasilające wózki pracujące w trudnych warunkach oraz w systemie wielozmianowym? Oto przykładowe:

  • obniżenie oporności elektrycznej (łatwa penetracja elektronów wewnątrz ogniwa);
  • wysoka wytrzymałość baterii, uzyskiwana na przykład dzięki zwiększonej masie płyty;
  • niskie zużycie wody;
  • niskie zużycie energii;
  • wysoka wydajność;
  • niezawodność;
  • bezpieczeństwo użytkowania;
  • wysoka liczba cykli.

  Rzecz jasna, istnieją normy jakości, które baterie trakcyjne powinny spełniać: ISO 9901 i ISO 14001. Poszukując baterii trakcyjnych do wózków, warto wybierać spośród produktów maksymalnie przyjaznych dla środowiska naturalnego. Ważne jest też wsparcie serwisowe ze strony producenta, a także szeroki wybór akcesoriów, z prostownikiem na czele.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *