Menu
 • Menu

  Lamax Watch Y2 – test lokalizatora w formie smartwatcha

  Jako rodzice chcemy wiedzieć gdzie podziewają się nasze dzieci. Zwłaszcza jeśli mówimy o pociechach, które nie są na tyle dorosłe, aby przebywać na zewnątrz bez naszej opieki. Z rozwiązaniem przychodzi firma Lamax, która w swojej ofercie posiada smartwatch Lamax Watch Y2, który tak naprawdę jest lokalizatorem. Jak urządzenie sprawdza się w praktyce? Sprawdźcie nasz test. 

  Zawartość opakowania, wygląd i jakość wykonania

  Zawartość pudełka z zegarkiem Lamax Watch Y2 jest dość bogata. Oprócz samego urządzenia znajdziemy tutaj kartę SIM (w testowanym egzemplarzu była to czeska karta T-Mobile), pęsetę do wyciągnięcia śrubek czy slotu na kartę. Są tutaj także dodatkowe śrubki oraz śrubokręt. Oczywiście jest też tutaj wszelka dokumentacja. 

  Kształtem Lamax Watch Y2 jest trochę podobny do smartwatch firmy Apple, ponieważ posiada łagodne krawędzie. Producent wykorzystał tutaj 1,3-calowy kolorowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 240 pikseli. Pod dotykowym ekranem znajdziemy również dotykowy przycisk służący za opcję “wstecz”.

  Konstrukcja została pokryta gumopodobnym materiałem, który jest miły w dotyku. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnym i różowym. Pasek został wykonany z gumy, posiada dwie szlufki oraz metalową klamrę. 

  Lamax Watch Y2 posiada certyfikat IP67 potwierdzający, że urządzenie jest odporne na pył, zachlapania i zanurzenie całkowite do 1 metra pod wodą. 

  Zegarek Watch Y2 w praktyce

  Lamax Watch Y2 to nie jest klasyczny inteligentny zegarek, działa on na zasadzie lokalizatora. Jeśli chcemy być pewni, że nasze dziecko nie odchodzi daleko od naszego miejsca zamieszkania, to właśnie to urządzenie pozwoli na sprawdzenie gdzie się znajduje. GPS, Wi-Fi i transmisja danych GSM w czasie rzeczywistym lokalizuje położenie osoby, która posiada ze sobą zegarek. Na zegarku nie możemy instalować dodatkowych i popularnych aplikacji, ponieważ posiada on wbudowanych kilka funkcji. Dostęp do wszystkich ustawień i funkcji zegarka umożliwia nam aplikacja Lamax Tracking. To w niej znajdziemy historię miejsc z ostatnich 30 dni, w którym znajdowała się osoba czy też ustalimy bezpieczne obszary w naszych okolicach.

  Zegarek Lamax Watch Y2 daje nam również możliwość utrzymywania stałego kontaktu z dzieckiem, które w każdej chwili może nagrać nam wiadomość głosową. Odczytamy z poziomu aplikacji. Dodatkowo możemy za jej pomocą wysyłać wiadomości tekstowe, które zostaną przesłane na ekran zegarka. Komunikacja więc stoi tutaj na dobrym poziomie. W pamięci zegarka Lamax Watch Y2 możemy zapisać do 10 numerów do najbliższych osób, z którymi dziecko może skontaktować się w dowolnej chwili. 

  Oczywiście znajdziemy tutaj również funkcję SOS. Po kliknięciu w tę opcję na ekranie telefonu na którym znajduje się aplikacja pojawia się alarm i lokalizacja dziecka. 

  Sama aplikacja Lamax Tracking nie należy do najlepiej dopracowanych. Nie jest przejrzysta i często można zgubić się w menu, a wiele do życzenia pozostawia tłumaczenie poszczególnych funkcji. Kilka z nich jest po polsku, kilka po angielsku, a niektóre w bliżej nieokreślonym języku. Największą zaletą oprogramowania jest to, że całość działa na mapach Google, przez co lokalizacja jest dokładna, a same mapy aktualne. 

  Z poziomu aplikacji możemy wgrać numery do pamięci zegarka Lamax Watch Y2, ustawić budzik, czy nawet podsłuchiwać otoczenie w jakim znajduje się nasze dziecko. 

  Akumulator

  W zegarku Lamax Watch Y2 znajdziemy wbudowaną baterię, która może pracować przez maksymalnie 4 dni bez konieczności ładowania. Gdy urządzenie się rozładuje pełne naładowanie zajmuje 2 godziny. Ładowarka jest magnetyczna, co jest bardzo wygodne, ponieważ nie musimy martwić się uszkodzeniem portu, gdy przypadkiem zahaczymy o kabel. 

  Podsumowanie

  Lamax Watch Y2 to urządzenie, które na pewno pozwoli chociaż na chwile odetchnąć rodzicom. Posiada wiele przydatnych funkcji, jednak najważniejsze jest to, że poprawnie i dokładnie wyświetla położenie. Dzięki alarmowi SOS pozwoli nam na szybką reakcję w razie niebezpieczeństwa. 

  Urządzenie jest bardzo dobrze wykonane, posiada atrakcyjny wygląd. Dziecko na pewno nie powie, że nie chce go nosić, bo przynosi “obciach”. W cenie 498 złotych zegarek Lamax Watch Y2 to bardzo dobra propozycja. 

  Udostępnij

  Jedna odpowiedź do “Lamax Watch Y2 – test lokalizatora w formie smartwatcha”

  1. Robert pisze:

   Wygląda na dobrze wykonane, pamiętam jak w markecie takie przeglądałem to opaski wyglądały jak na jednorazowe dla dziecka (coś się urwie, coś pęknie). Mozliwe, że zakupię na wyjazdy wakacyjne to w sam raz będzie

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *