Menu
 • Menu

  LAMAX Dots1 – bezprzewodowe słuchawki dla aktywnych

  LAMAX Dots1 to przedstawiciel prawdziwie bezprzewodowych słuchawek, które w ostatnim czasie podbijają rynek. Małe, wygodne i oferujące przede wszystkim bardzo dobrą jakość dźwięku Dots1 to urządzenie, które potrafi zaskoczyć. Jak sprawowały się podczas testu, i czy warto zainwestować w propozycję czeskiego producenta? Sprawdźcie nasz test! 

  Wygląd zewnętrzny

  Słuchawki, mimo swojego małego rozmiaru sprawiają wrażenie solidnych. Przy produkcji LAMAX Dots1 wykorzystano dobrej jakości materiały, jednak nie spodziewajmy się cudów po w większości plastikowej obudowie. To czego nie można odmówić producentowi to fakt, że wykonał słuchawki z niezwykłą dbałością o szczegóły, każdy element do siebie pasuje, nie doświadczymy skrzypienia czy innych tego typu dźwięków. Jedynym minusem konstrukcji jest to, że oznaczenia słuchawek (L i R) po niezbyt długim czasie potrafią zniknąć. Wszystko przez to, że zostały one namalowane, nie wygrawerowane w korpusie kapsułek. 

  Każda z pchełek Dots1 została wyposażona w przycisk funkcyjny, który służy do zatrzymywania bądź puszczania muzyki i zmiany utworu, a także do odbierania i kończenia połączeń, ponieważ zestaw został wyposażony w mikrofon. 

   

  W zestawie z Lamax Dots1 znajdziemy również

  Do słuchawek oczywiście dołączane jest etui lub jak kto woli powerbank. Pudełeczko to ma za zadanie nie tylko ładować same słuchawki, ale chronić je przed uszkodzeniami i zgubieniem. Rozmiar pudełeczka jest dość spory, patrząc na konkurencję, jednak bez problemu zmieści się m.in. w kieszeni w kurtce. 

   

  Co z jakością dźwięku?

  LAMAX Dots1 to małego rozmiaru słuchawki, które mogą zaskoczyć swoim brzmieniem i mocą. Dźwięk jest czysty i wyraźny, charakteryzuje się mocną dynamiką i jest lekki i dobrze zbalansowany. Zdecydowanie górują tutaj niskie tony, bas jest słyszalny, jednak nie jest tak, że przytłacza on średnie czy wysokie tony czy sam głos wykonawcy. W przypadku wysokich tonów jest dobrze, chociaż w pewnych momentach wydają się płytkie. Scena muzyczna mogłaby być szersza, a poszczególne instrumenty bardziej słyszalne. Ogółem rzecz biorąc LAMAX Dots1 to bardzo dobre słuchawki, które mogą zawstydzić zdecydowanie droższą konkurencję. 

  Jakość rozmów jest dobra, rozmówca jak i odbiorca komunikują się bez szumów czy zakłóceń. 

  Technologie w LAMAX Dots1

  LAMAX Dots1 korzystają z bezprzewodowej technologii Bluetooth w najnowszy wydaniu 5.0. Technologia ta zapewnia szybki, stabilny sygnał. Najważniejsze w słuchawkach Dots1 jest to, że nie doświadczymy tutaj jakiegokolwiek opóźnienia dźwięku, które jest dość częstym zjawiskiem. Oglądanie filmów przy użyciu Dots1 jest jak najbardziej możliwe. 

   

  Jak działają słuchawki w praktyce?

  Dots1 to słuchawki lekkie, które bardzo dobrze leżą w uszach. W zestawie znajdziemy dodatkowe gumki, które pozwolą dopasować słuchawki do rozmiaru naszych uszu. Jest to bardzo ważne nie tylko ze względów użytkowych, gdyż nawet podczas aktywności fizycznej słuchawki nie wypadną nam z uszu, ale także w kwestii pasywnej redukcji szumów. Jeśli więc odpowiednio dopasowujemy rozmiar gumek do naszych uszu tym mniej zewnętrznego hałasu będziemy słyszeć. 

  Parowanie słuchawek LAMAX Dots1 ze źródłem dźwięku jest bardzo proste. Słuchawki, od razu po wyjęciu z powerbanka, przechodzą w tryb gotowości, dlatego też wystarczy wyszukać je w menu Bluetooth na tablecie lub smartfonie i je sparować. Dots1 zapamiętują ostatnie podłączone urządzenie i automatycznie się z nim łączą po wyciągnięciu ich z pudełeczka. 

  Każda z pchełek została wyposażona w akumulator o pojemności 100 mAh. Taka pojemność pozwala na lekko ponad 3 godziny pracy. Wynik jest przyzwoity, jednak można by spodziewać się czegoś więcej. Powerbank ma pojemność 520 mAh, co przekłada się na 4 pełne ładowania słuchawek. Naładowanie zestawu do 100% wynosi około dwie godziny. 

   

  Podsumowanie testu LAMAX Dots1

  Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki LAMAX Dots1 to propozycja dla osób, które szukają tego typu urządzenia w bardzo przystępnej cenie. 250 złotych to kwota jaką trzeba wydać na Dots1 i patrząc na to co oferuje konkurencja, w tej cenie, nie znajdziecie lepszych słuchawek. Wysoka jakość wykonania oraz bardzo dobra jakość dźwięku to coś co powinno skłonić was do zakupu LAMAX Dots1.

  Udostępnij

  Jedna odpowiedź do “LAMAX Dots1 – bezprzewodowe słuchawki dla aktywnych”

  1. krzysiek pisze:

   Słuchawki do rozrywki czyli słuchania muzyki są ok. Są wygodne i muzyka brzmi dobrze. Nie jest to rewelacja, ale solidny kawałek muzyki. Mnie denerwuje tylko to, że nie można słuchać na jednej słuchawce. Tzn można, ale tylko na jednej, nie można słuchać na samej prawej, można tylko na lewej. A wolałbym prawą 😉

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *