Menu
 • Menu

  Kursy na wózki widłowe – dlaczego warto ?

  Kursy na wózki widłoweMłody człowiek przeważnie nie wie jeszcze, co dokładnie chciałby robić w życiu. Wie tylko zazwyczaj, że chciałby dobrze zarabiać. Pracy oferującej dobre zarobki jest dzisiaj wbrew pozorom niemało, trzeba jej tylko umiejętnie poszukać. Najczęściej wiąże się ona z posiadaniem umiejętności, których na rynku brakuje. Jednym z takich zawodów jest operator wózka widłowego. By nim zostać, wystarczy tylko ukończyć specjalny kurs na operatora wózka widłowego.

  Dla kogo ?

  Kursy na operatora wózka widłowego są dostępne praktycznie dla każdego. Wystarczy mieć tylko ukończone 18 lat i posiadać podstawowe wykształcenie. Należy też dołączyć zaświadczenie lekarskie potwierdzające, że nasz stan zdrowia umożliwia pracę na stanowisku operatora wózków.

  Jak wygląda kurs?

  Kursy na wózki widłowe składają się z części teoretycznej i praktycznej. W teoretycznej uczymy się podstaw BHP, a także nabywamy wiedzę z zakresu budowy wózków widłowych, a oraz ich zastosowania. Gdy już nauczymy się podstawowych zasad, przechodzimy do zajęć praktycznych, gdzie pod okiem instruktora uczymy się obsługi wózka widłowego. Finalnym etapem kursu jest egzamin przed wewnętrzną komisją. Po zakończeniu kursu uczestnik otrzymuje stosowne zaświadczenie o ukończeniu szkolenia na wszystkie typy wózków widłowych. Na życzenie kursanta możliwe jest nawet wydanie zaświadczenia potwierdzającego ukończenie kursu w językach angielskim, czy niemieckim. Przyda się ono na wypadek chęci podjęcia pracy za granicą, ponieważ jest honorowane przez firmy z krajów UE.

  Dlaczego warto?

  Operatorem wózków widłowych warto zostać z kilku powodów, ale tym najbardziej przemawiającym do wyobraźni są oczywiście pieniądze. Już początkujący operator może zarobić nawet 3 000 pln na samym starcie swojej zawodowej drogi. Bardziej doświadczeni pracownicy mogą liczyć na 3500, a nawet ponad 4000 złotych miesięcznie. Pracy na rynku nie brakuje, ponieważ duża ilość specjalistów już dawno wyjechała do pracy na zachód, tworząc na rynku luki, które firmy gorączkowo starają się wypełnić, szukając nowych pracowników. Dużo zależy od tego, gdzie otrzymamy pracę. Najlepiej płacą dyskonty i tam warto w pierwszej kolejności poszukać zatrudnienia. Możemy też zatrudnić się w różnego rodzaju magazynach, hurtowniach, czy fabrykach, gdzie wymagana jest stała obecność operatora wózka widłowego.

  Jak można się zapisać ?

  W celu uczestnictwa w kursie na operatora wózka widłowego należy zgłosić się do firmy, która takie kursy organizuje. Więcej informacji o kursach na wózki widłowe dostępnych jest na stronie; http://www.akademia-efect.pl/ , gdzie można również dowiedzieć się o innych kursach, które mogą się nam przydać dalszej zawodowej drodze.

  Udostępnij

  2 odpowiedzi na “Kursy na wózki widłowe – dlaczego warto ?”

  1. Marcin Jarosz pisze:

   Uwaga Kadulscy to złodzieje

  2. krawat pisze:

   Robiłem kurs na operatora wózka widłowego w CSL Lektor i bardzo szybko znalazłem pracę na magazynie jednej z sieci handlowych. Myślę, że najrozsądniej rozejrzeć się wokół i popatrzeć jakie firmy w okolicy chciały by nas zatrudnić i pod tym kątem wybierać uprawnienia, które chce się zdobyć.W Lektor Radzymin można zdobyć uprawnienia na wiele urządzeń budowlanych i drogowych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *