Menu
 • Menu

  Innowacyjna Husqvarna

  Husqvarna Solea Husqvarna stworzyła koncepcyjny projekt Solea, który jest odpowiedzią na zwiększającą się liczbę mieszkańców w miastach, a co za tym idzie – na coraz większy obszar parków. Projekt ma na celu zarządzanie rosnącą powierzchnią zieleni w miastach przy możliwie najmniejszym wpływie na naturę.

  Profesjonalna pielęgnacja terenów zielonych

  Koncept Husqvarna Solea odkrywa możliwości profesjonalnej pielęgnacji terenów zieleni przyszłości. Jest to możliwe dzięki połączeniu najnowszej technologii i doświadczenia firmy Husqvarna, a także dzięki analizie raportu firmy Husqvarna dotyczącego przyszłości parków miejskich.

  W raporcie stwierdzono, że liczba terenów zieleni na obszarach miejskich wzrośnie do 2030 roku. Pojawią się także nowe rodzaje ogrodów umiejscowione m.in. na dachach budynków, co przyczyni się do zintensyfikowania obsługi i konserwacji zupełnie nowego typu zieleni miejskiej. Husqvarna Solea jest odpowiedzią na to wyzwanie. Husqvarna Solea to efekt naszego zaangażowania w poszukiwanie nowych rozwiązań dla miast, aby mogły stać się bardziej ekologiczne i pomagały ludziom oszczędzać czas. Rozwijając i obserwując rozwój kosiarek automatycznych na przestrzeni ostatnich 20 lat, przewidujemy, że staną się one kluczowym produktem dla profesjonalnych zespołów zarządzających miejskim krajobrazem w nadchodzących latach – mówi Pavel Hajman, prezydent Husqvarna Division.

  Husqvarna Solea – jak to działa?

  Husqvarna SoleaSystem składa się z pięciu elementów: drona zwiadowczego, czujników na stałe umieszczonych w parku, drona transportowego, autonomicznych kosiarek automatycznych i chmury wyposażonej w sztuczną inteligencję.

  Dron zwiadowca, wyposażony w czujniki do skanowania obszaru, zbiera dane z terenów zieleni. Następnie przesyła te informacji do chmury zarządzanej przez sztuczną inteligencję. Czujniki na stałe umieszczone w parku nieustannie gromadzą dane, aby wspomóc system w celu stworzenia całościowego obrazu potrzeb i kondycji parku. Chmura wyposażona w sztuczną inteligencję pozwala oszacować czas i jednostki niezbędne do wykonania pracy w parkach. Dron transportowy odbiera z chmury współrzędne lokalizacji i priorytetową trasę różnych obszarów, w których musi podjąć pracę, a następnie transportuje autonomiczne kosiarki i drona zwiadowcę do miejsc wykonywania pracy. Podczas lotu ładuje kosiarki i zwiadowcę. W czasie, gdy nie jest używany, a także w trakcie lotu, dron jest zasilany energią słoneczną.

  Dziewięć kosiarek autonomicznych może pracować indywidualnie lub jako grupa. Przemieszczają się, unosząc się 3–5 cm nad ziemią. Centralny wentylator w kanale powietrznym w połączeniu z dodatkowymi małymi wentylatorami w każdym rogu sprawia, że kosiarki są niezwykle precyzyjne. Podczas pracy kosiarki stale komunikują się ze sobą, a dron zwiadowca wspiera ich pracę z lotu ptaka. Przewiduje ruch w parku i inne zmiany, które mogą mieć wpływ na prace konserwacyjne. Zadania są przesyłane do chmury wyposażonej w sztuczną inteligencję, aby obliczyć efekty pracy i zaktualizować stan parku i maszyn.

  Specyfikacja produktu

  Husqvarna SoleaHusqvarna Solea to dziewięć autonomicznych kosiarek automatycznych. Każda kosiarka wyposażona jest w 20 małych obrotowych ostrzy diamentowych, a każde z nich posiada szerokość cięcia 340 mm, przy całkowitej szerokości cięcia 306 cm (9 x 340 mm). System zawieszenia umożliwia szybkie cięcie bez skalpowania trawnika. Przy maksymalnej prędkości, zakładając prace wszystkich dziewięciu kosiarek jednoczenie, koszenie trawnika o powierzchni ok. 10 tys. mkw. zajmie około 8 minut.

  Ze względów bezpieczeństwa każda kosiarka wyposażona jest w czujniki rozpoznawania obiektów i monitorowania stanu trawnika, a dodatkowo w czujniki wilgotności i odżywienia gleby. Kosiarki ładowane są przez solarną membranę, która znajduje się na obudowie kosiarki. Mogą być także ładowane za pośrednictwem drona transportowego podczas wykonywania zadań i w czasie przerwy.

  Nazwa Solea pochodzi od ryby – soli, której cechą charakterystyczną jest to, że unosi się w wodzie, używając minimalnej energii. Koncepcja projektowa Husqvarna Solea została zaprezentowana podczas międzynarodowego wydarzenia Silent City, które firma Husqvarna zorganizowała już po raz trzeci. Na spotkaniu poruszane były tematy dotyczące przyszłości krajobrazu miejskiego. Spotkanie odbyło się w Edynburgu, w Wielkiej Brytanii.

  Materiał przygotowany przy współpracy z – https://4winds.pl/traktorki-ogrodowe/

  Udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *