Menu
  • Menu

    Bezlusterkowy Panasonic LUMIX S1H- wideofilmowanie w kinowej jakości

    Panasonic LUMIX S1HPanasonic opracował nowy jednoobiektywowy bezlusterkowy aparat cyfrowy LUMIX S1H, wyposażony w pełnoklatkową matrycę. To pierwszy na świecie aparat fotograficzny z funkcją wideofilmowania w rozdzielczości 6K/24p*1 (proporcje obrazu 3:2), 5,9K/30p (16:9) oraz 10-bit 60p 4K/C4K*2 *3. Firma Panasonic wprowadzi model LUMIX S1H — łączący profesjonalną jakość rejestracji wideo oraz mobilność bezlusterkowego aparatu fotograficznego.

    Panasonic rozwija technologie rejestracji wideo w formacie cyfrowym od lat 90. Od tego czasu firma wyprodukowała szereg innowacyjnych rozwiązań zapewniających imponującą kinową jakość obrazu, takich jak rejestracja wideo 24p, wideofilmowanie w zwolnionym tempie ze zmienną liczbą klatek na sekundę oraz szeroki zakres dynamiczny i przestrzeń kolorów V Log/V Gamut.

    Panasonic współpracuje z filmowcami od ponad ćwierć wieku, projektując i rozwijając kamery kinowe, za pomocą których nakręcono wiele znakomitych scen. LUMIX GH1 zadebiutował w 2009 roku jako pierwszy na świecie jednoobiektywowy bezlusterkowy aparat cyfrowy z funkcją wideofilmowania full-HD AVCHD*4. LUMIX GH4 wprowadzono na rynek w 2014 roku jako pierwszy na świecie jednoobiektywowy bezlusterkowy aparat cyfrowy*5 rejestrujący obraz ruchomy w rozdzielczości 4K. LUMIX GH5 wprowadzony w 2017 roku był pierwszym na świecie aparatem oferującym możliwość wideofilmowania w rozdzielczości 4K/60p, 4:2:2 10-bit 4K/30p*6. LUMIX GH5 jest wysoko ceniony przez użytkowników
    z branży filmowej za znakomite parametry i mobilność oraz za wszechstronną użyteczność przy produkcji filmów.

    Główne cechy nowego aparatu Panasonic LUMIX S1H:

    1. Wysoka rozdzielczość do 6K i obsługa wielu formatów

    Dzięki maksymalizacji wykorzystania pikseli w pełnoklatkowej matrycy LUMIX S1H jest pierwszym aparatem cyfrowym na świecie*1, który w trybie kamery pozwala uzyskać rozdzielczość 6K/24p (proporcje obrazu 3:2) lub 5,9K/30p (16:9). Jest on także pierwszym na świecie pełnoklatkowym cyfrowym systemowym aparatem fotograficznym z wymienną optyką*1 z funkcją wideofilmowania 10-bit 60p 4K/C4K*2*3. Urządzenie obsługuje wiele trybów rejestracji obrazu, w tym tryb anamorficzny 4:3, zaspokajając potrzeby profesjonalnych użytkowników. Dane wysokiej rozdzielczości można wykorzystać także do tworzenia materiałów wideo 4K z wyższą jakością obrazu lub do przycinania obrazu w 4K.

    1. Bogata gradacja i szeroka przestrzeń kolorów, praktycznie dorównująca kamerom kinowym

    LUMIX S1H obsługuje tryb V-Log/V-Gamut z szerokim zakresem dynamicznym 14+ EV, co praktycznie odpowiada parametrom Panasonic Cinema VariCam i pozwala precyzyjnie uchwycić wszystkie detale, od ciemnych do bardzo jasnych obszarów. Wiernie odwzorowane są zarówno kolor, jak i faktura ludzkiej skóry. Zastosowany mechanizm zarządzania kolorami sprawia, że materiał filmowy zarejestrowany za pomocą aparatu S1H jest kompatybilny z materiałami V-Log zarejestrowanymi w systemie VariCam lub V-Log L zarejestrowanymi za pomocą aparatów LUMIX GH5/GH5S.

    1. Wysoka niezawodność produktu pozwalająca na rejestrację obrazu wideo bez ograniczeń*7

    W każdym trybie wideofilmowania dostępnym w aparacie S1H obraz może być rejestrowany non stop pod warunkiem nieprzekraczania określonej temperatury pracy. Dzięki temu użytkownik może skupić całą uwagę na filmowaniu.

    Aparat będzie dostępny w sprzedaży na światowych rynkach  jesienią 2019 roku.


     

    *1 Wśród cyfrowych aparatów fotograficznych z wymienną optyką, wg stanu na 31 maja 2019 r. (USA). Na podstawie badań Panasonic.

    *2 Wśród pełnoklatkowych cyfrowych systemowych aparatów fotograficznych z wymienną optyką, wg stanu na 31 maja 2019 r. (USA). Na podstawie badań Panasonic. Dotyczy odpowiednika formatu Super 35 mm.

    *3 Odpowiada 4K (4096×2160) wg Digital Cinema Initiatives (DCI).

    *4 Wg stanu na 25 marca 2009 r.; cyfrowy systemowy aparat fotograficzny z wymienną optyką. Na podstawie badań Panasonic.

    *5 Wg stanu na 25 marca 2014 r.; jednoobiektywowy bezlusterkowy aparat cyfrowy. Na podstawie badań Panasonic.

    *6 Wg stanu na 25 stycznia 2017 r.; cyfrowy systemowy aparat fotograficzny z wymienną optyką. Na podstawie badań Panasonic.

    *7 Czas rejestracji zależy od pojemności akumulatora i karty pamięci. W przypadku przekroczenia określonej temperatury pracy aparat może automatycznie przerwać rejestrację wideo, aby nie doszło do uszkodzeń spowodowanych przegrzaniem.

    ・Wygląd i dane techniczne mogą ulec zmianie bez zapowiedzi.

    Źródło: materiały prasowe

    Udostępnij

    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *